دشمنان برای عدم حضور مردم در انتخابات مجلس برنامه ریزی کرده اند

رباط کریم - خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان رباط کریم با اشاره به اینکه تاکنون نزدیک به 30 انتخابات در جمهوری اسلامی به بهترین شکل برگزار شده است، گفت: هم اکنون نیز دشمنان بیکار ننشسته اند و برای عدم شرکت مردم در انتخابات برنامه ریزی کرده اند و همه ظرفیت خود رابه کار گرفته اند تا انتخابات مجلس نهم به چالشی برای نظام تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیژن سلیمان پور در ابتدای نشست مشترک هیئت های اجرایی، نظارت و بازرسی با  نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان با تشریح روند برگزاری انتخابات در این حوزه انتخابیه گفت:  فرایند انتخابات مجلس نهم از ماه ها پیش آغاز شده و ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم نیز رسما از 16مهر و همزمان با آغاز به کارستاد انتخابات استان تهران شروع به کار کرد.

وی افزود: خوشبختانه تاکنون تمام فرایند انتخابات طبق زمانبندی و بدون هیچ مشکلی اجرایی شده و امیدواریم تا پایان نیز به همین منوال ادامه یابد.

رئیس حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان در ادامه با اشاره به توطئه های دشمنان برای ایجاد خلل در انتخابات و مایوس کردن مردم اظهار داشت: اوج خباثت و دسیسه های دشمنان در فتنه سال 88 بود که عده ای به دروغ شائبه تقلب را مطرح کردند و هیچ وقت نتوانستند آن را ثابت کنند.

سلیمان پور با بیان اینکه تاکنون نزدیک به 30 انتخابات در جمهوری اسلامی به بهترین شکل برگزار شده است، عنوان کرد: هم اکنون نیز دشمنان بیکار ننشسته اند و برای عدم شرکت مردم در انتخابات برنامه ریزی کرده اند و همه ظرفیت خود رابه کار گرفته اند تا انتخابات مجلس نهم به چالشی برای نظام تبدیل شود، ولی به لطف خدا و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و بصیرت ملت ایران، دشمنان بازهم ناکام خواهند بود.

این مسئول هدف اصلی دست اندرکاران انتخابات را برگزاری انتخابات سالم و با حضور حداکثری مردم ذکر کرد و یادآور شد: اگر ما بر مبنای قانون عمل کنیم و اعتماد ملت را جلب کنیم، همه در صحنه حاضر می شوند و حماسه ای ماندگار خلق می کنند که نمونه آن، 22 خرداد سال 88 بود.

وی با بیان اینکه تکلیف نامزدها کمتر از مجریان انتخابات نیست، تصریح کرد: همه کسانی که به عنوان نامزد نمایندگی مجلس پابه عرصه انتخابات گذاشته اند، باید با نیت الهی و تنها برای کسب رضایت خداوند متعال و خدمت به مردم وارد میدان شوند و هرنتیجه ای را که ملت رقم زد، بپذیرند.

فرماندار رباط کریم گفت: عرصه خدمت به نظام و مردم تنها در نمایندگی مجلس خلاصه نشده و فقط یک نفر از این حوزه انتخابیه به مجلس راه می یابد و نامزدهایی که موفق نشدند رای لازم را کسب کنند، می توانند در صحنه های فراوان دیگر در خدمت مردم و کشور باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان رباط کریم با توصیه نامزدها به رعایت اخلاق انتخاباتی و احترام به یکدیگر افزود: باید همه از اختلافات قومی و قبیله ای و بالابردن توقعات و مطالبات مردم و اسراف و صرف هزینه های گزاف در تبلیغات بپرهیزند.

سلیمان پور خطاب به نامزدهای انتخابات مجلس نهم ادامه داد: دستاوردهای ارزشمند نظام اسلامی را برای طرفداران خود و مردم شریف تبیین و از سیاه نمایی ها و بزرگ کردن مشکلات دوری کنید، چرا که وحدت و همدلی، مولفه اصلی تامین امنیت ملی ماست.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستانهای رباط کریم و بهارستان خواستار رقابتی سالم و امیدبخش و وحدت آفرین بین نامزدهای انتخابات و تلاش همگان برای برگزاری باشکوه ترین و بهترین انتخابات ایران اسلامی شد.

تلاش دشمنان برای عدم حضور مردم در انتخابات ناکام خواهد ماند

وی اعلام کرد: دشمن  تمام قوی خود را بسیج کرده تا حضور حداکثری در انتخابات شکل نگیرد، اما مردم همیشه در صحنه در ایران این تلاش باطل آنها را ناکام خواهند گذاشت.

سلیمان پور افزود: حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، غرور آفرین بود و انشالله این حضور بی نظیر، مقدمه حضور حداکثری ملت ایران در انتخابات دوازدهم اسفند خواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه تهدیدها و یاوه سرایی های دشمنان موجب تحکیم وحدت و همدلی ملت ایران می شود، تصریح کرد: حضور میلیونی ملت در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، رابطه محکم و ناگسستنی امت با ولایت را نشان داد.

رئیس حوزه انتخابیه شهرستانهای رباط کریم و بهارستان با قدردانی از تلاشهای اعضای ستاد انتخابات و همه کسانی که در امر برگزاری انتخابات در شهرستان رباط کریم نقش دارند، عنوان کرد: تلاش  کسانی که برای اعتلای نام ایران اسلامی تلاش می کنند، غیرقابل جبران و در عین حال افتخارآمیز است و قطعا مردم آگاه ایران با حضور حداکثری در انتخابات مجلس، پاداش دست اندرکاران انتخابات را خواهند داد.

سلیمان پور برگزاری انتخابات سالم و براساس قانون، بی طرفی و صیانت از آرای مردم را سرلوحه فعالیت ستاد انتخابات رباط کریم عنوان کرد و افزود: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، یکی از بهترین انتخاباتهای برگزار شده در جمهوری اسلامی خواهد بود.

تدوین منشور اخلاقی انتخابات توسط ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم   

ستاد انتخابات شهرستان رباط کریم، در آستانه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، منشور اخلاقی انتخابات را تدوین و منتشر کرد.

 در این منشور که در چهار فصل تدوین شده است، بایدها و نبایدهای انتخابات، رفتار انتخاباتی در زمان تبلیغات و معیارها و ویژگی های نامزدهای اصلح بررسی شده، عناوین مجاز و غیر مجاز تبلیغات نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از بخشهای دیگر منشور اخلاقی انتخابات است.

همچنین در بخش آخر این منشور، بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون انتخابات در نمازجمعه باشکوه 14 بهمن سال جاری منتشر شده است. منشور اخلاقی انتخابات در اختیار نامزدهای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شهرستانهای رباط کریم و بهارستان قرار می گیرد.

کد خبر 1536391

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =