وزارت كشور در اطلاعيه اي به مناسبت روز خبرنگار ، با تبريك اين روز به خبرنگاران، رسانه هاي خبري را از پايه هاي مهم حكومت هاي مردم سالار ، جامعه مدني و توسعه همه جانبه برشمرد.

دراين اطلاعيه با اشاره به نقش خبرنگاران آزادانديش و پويا دربسيج مشاركت مردم در سرنوشت خود، آمده است: خبرنگاران از عوامل اصلي مشاركت و دخالت نخبگان در اداره امور جامعه هستند.
وزارت كشور در اين اطلاعيه افزوده است: خبرنگاران به علت توانايي در برقراي ارتباط و جهت دادن به افكارعمومي ازعوامل مهم تقويت كننده پايه هاي امنيت ملي كشورهستند و با توجه به اين نقش، بايد به خبرنگاران نه به عنوان يك ابزار تبليغي بلكه به عنوان عاملي براي نيل به توسعه و وفاق ملي نگريسته شود.
اين اطلاعيه مي افزايد: وزارت كشور به عنوان دستگاه مسئول در تعميم اصول حكومت مردمسالاري و حفاظت از نهادهاي مدني، معتقد است حريم و عرصه رسانه هاي كشور بايد از هرگونه تهديد، ارعاب، اضطراب و محدوديت و موانع غير قانوني عاري باشد تا خبرنگاران ، كه همواره با عملكرد خود همكار مطمئني براي دستگاه هاي اجرايي بوده اند ، بتوانند در پرتو قانون به وظيفه خود عمل كنند و به عنوان نماينده واقعي ملت ايران و افكار عمومي با مشخص كردن نقاط قوت و ضعف، در پاسخگو كردن دستگاههاي اجرايي و ايجاد فضاي معقول و خردمندانه در جامعه بكوشند.  
وزارت كشوردر اين اطلاعيه ضمن تبريك روز خبرنگار و ارج نهادن به فعاليتهاي صادقانه و خستگي ناپذير خبرنگاران و گراميداشت ياد و خاطره شهيد صارمي، ابرازاميدواري كرد، خبرنگاران با رعايت موازين و حقوق حرفه اي روزنامه نگاري و بهره گرفتن از اصول آزاد انديشي و توجه به ويژگيهاي ايران اسلامي ، همچنان به وظيفه مهم آگاهي دهندگي خود ادامه دهند و كارنامه درخشاني از خود در حوزه ارتباطات اين مرز و بوم بر جاي گذارند.

کد خبر 15478

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha