ضرورت اصلاح نحوه جذب دانش آموختگان در بازار کار

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در بحث نیروی انسانی، ایجاد تناسب بین آموزش‌های رایج با نیازهای بازار و اصلاح نحوه جذب دانش‌آموختگان در بازار کار الزامی و اساسی است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول پورعباس صبح امروز در سمینار ملی داده‌ها، ‌روش‌ها و تکنیک‌های نوین در آموزش کاربردی علوم مختلف در سالن آمفی‌تئاتر سازمان حج و زیارت، اظهار داشت: تربیت افراد متخصص و ماهر از عوامل کلیدی تولید ثروت است که در کشور ما به دلیل کمبود انسجام میان اجزای مختلف، این فرآیند مغفول ماند.
 
وی با بیان اینکه کل سهم آموزش‌های کاربردی در کشور 18درصد است، افزود: برای تربیت افراد متخصص و ماهر، نظام آموزش مهارت و فناوری در کشور طراحی و تصویب شد که بر این اساس می‌توان در تربیت نیروهای کارآمد برنامه‌ریزی کرد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: پیش‌نویس دو نظام صلاحیت حرفه‌ای و احراز شغل نیز تهیه شده است که امیدواریم بزودی این دو نظام به تصویب برسد.
 
پورعباس افزود: تصویب و اجرای نظام‌های صلاحیت حرفه‌ای، احراز شعل و مهارت و فناوری،‌ تربیت نیروی متخصص در کشور را بر مدار اصولی استوار می‌کند.
 
وی سه عامل منابع انسانی، مدیریت، منابع فیزیکی و سخت‌افزاری را عوامل اساسی و تعیین‌کننده وضعیت اقتصادی کشورها عنوان کرد و گفت:‌ رشد موزون و هماهنگ این سه مقوله منجر به رشد، توسعه و رفع معضل بیکاری می‌شود.
کد خبر 1554174

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =