لزوم افزایش غنای برنامه های قرآنی در جامعه

رشت - خبرگزاری مهر: مدیر کل بهزیستی گیلان بر لزوم افزایش غنای برنامه های قرآنی و آموزه های دینی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیانوش کوچکی نژاد ظهر چهارشنبه در سی و یکمین جشنواره قرآنی ویژه معلولان جسمی و حرکتی و نابینایان افزود: بهزیستی دارای مخاطبان بسیار متنوعی است و سازمان بهزیستی نیز برای همه این مخاطبان و در سطوح مختلف اقشار زیر پوشش و در تمامی ردههای سنی برنامه های در زمینه ترویج فرهنگ قرآنی دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه غنای برنامه های قرآنی و آموزههای مذهبی باید افزایش یابد، از تشکیل کانون فرهنگی قرآن و عترت شهید فیاض بخش گیلان خبرداد.

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: گردانندگان این کانون خود اقشار زیرپوشش، گروهها و سازمانهای مردم نهاد باید باشند و از دولتی کردن آن پرهیز شود.

وی افزود: در زمینه قرآنی باید استعداد یابی شود و همچنین از کسانی که در طول سالیان گذشته در فعالیتهای قرآنی بصورت مجدانه شرکت داشته نیز به نحو شایسته ای قدردانی بعمل آید.

همزمان با سومین جشنواره قرآنی ویژه فرزندان مراکز شبه خانواده، مربیان و خردسالان مهد های کودک، فرهیختگان سالمند و همچنین نخستین جشنواره ویژه مراکز ترک اعتیاد و مراکز آسیبهای اجتماعی و زنان سرپرست خانوار و خانوادههای آنان و پنجمین دوره مسابقات قرآنی در میان کارکنان و خانوادههای آنان در رشته های قرائت، ترتیل، تحقیق، اذان، حفظ کل و جزء قرآن برگزار شد.

مسابقات در دو گروه برادران و خواهران برگزار و هزار و 394 نفر در سطح استانی شرکت کردند که نسبت به سال گذشته بیست و پنج درصد رشد داشته است و برگزیدگان اول تا سوم این مسابقات در هر رشته و گروه به مسابقات منطقه ای و کشوری راه خواهند یافت.

کد خبر 1554298

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =