سرمای طاقت فرسا و مسافران منتظر تاکسی/ زنجانی ها نالان از بی توجهی ها

زنجان - خبرگزاری مهر: مسافران منتظر تاکسی و مسافربرهایی که بدون هیچ گونه نظارتی از سوی تاکسیرانی در سرمای 11 درجه زیر صفر زنجان تنها به دنبال مسافر دربستی هستند حکایت روزهای سرد و پایانی سال مرکز استان زنجان است.

عصر یکشنبه مردم شهر زنجان در حالی به مراکز خرید و بازار زنجان برای خرید مراجعه کردند که ناتوانی مدیریت شهری و عدم توجه مسئولان  به وضعیت عمران شهری از یک سو و از سوی دیگر صف های طولانی موجب شده بود شهروندان زنجانی به رغم همه متانت و خویشتنداری که در برابر بی توجهی ها به وضعیت شهری از خود نشان می دهند زبان به انتقاد باز کنند.

با توجه به اینکه بازرسان سازمان تاکسیرانی در سطح شهر در تردد بودند اما متاسفانه  در جواب اعتراض مسافرانی که در صف سوار شدن به تاکسی ایستاده بودند، اظهار داشتند که تاکسیرانان به صورت شخصی کار می کنند و سازمان تاکسیرانی هیچگونه مسئولیتی در قبال این کم کاری ندارد!

از سوی دیگر انباشت برف در خیابانها و عدم برف روبی مناسب آن، لغزندگی سطح معابر حتی در مرکز شهر و بالاخره صف های طولانی مردم در انتظار تاکسی و تاکسی هایی که تنها به دنبال مسافر دربستی هستند حتی برای مسیرهای کوتاه از جمله مشکلات این روزهای مردم زنجان در آستانه بهار است.

این روزها رانندگان تاکسی ترجیح می دهند به صورت دربستی یا در مسیرهایی که برایشان مقرون به صرفه است فعالیت کنند و تنها چیزی که برای برخی از آن ها اهمیت ندارد رفع نیاز مسافر است.

تصور نحوه ارائه خدمت در روزهای بارانی و برفی در زنجان برای مردم این شهر عذاب آور است و جز تاسف کار دیگری نمی توان کرد چرا که روزهای برفی و بارانی روز تعطیلات تاکسی هاست.

هرچند شهردار زنجان چندان به جواب دادن به منتقدان عادت ندارد ولی باید این اصل مورد توجه مسئولان شهری باشد که منتقدان و اصحاب رسانه، ناراحتی مسئولان را به رفاه و آسایش مردمی که وامدار آنها هستند ترجیح می دهند و به آن افتخار می کنند.

متاسفانه عدم توجه به عمران شهری و توجیه این عدم توجه در صدر فعالیت های مسئولان شهری بوده به گونه ای که کوشیده اند وضعیت نامطلوب حاکم بر شهر را به صورت های خاص توجیه نمایند.

بی شک شهر زنجان شهری کوهستانی با شرایط خاص است و مدیران بومی زنجان این امر را به خوبی می دانند که بارش برف در زنجان در فصل زمستان و در بسیاری مقاطع حتی در اوایل فصل بهار وجود داشته و همواره باید آمادگی کامل داشته باشند و کمبود امکانات و غافلگیر شدن توجیه مناسبی برای مسدود شدن و یخ زدگی و عدم نمک پاشی و بازگشایی مسیرها نیست.

لغزندگی معابر شهری زنجان و عدم برف روبی مناسب موجب شد که بسیاری از شهروندان دچار مشکلات فراوان شوند و تردد آنها با مشکل مواجه شود و با زمین خوردگی و شکستی اعضا به استقبال بهار طبیعت بروند.

براستی جوابگوی این مشکلات شهروندان زنجانی کیست؟ گلمحمدی رئیس کل دادگستری زنجان چند سال پیش که سمت دادستانی زنجان را برعهده داشت در اقدامی مبتکرانه و قابل تقدیر با دستگاهها و ادارتی که فعالیت های ناتمام و ناقص آنها باعث ایجاد مشکل برای شهروندان می شد مجازاتی در نظر گرفته بود و حتی در مقابل اهمال یکی از شرکت های استان حکم بازداشت مسئول آن شرکت را صادر کرد.

شهروندان زنجانی بار دیگر امیدوارند دستگاه قضایی عدالت را در زمینه خدمات رسانی برخی دستگاههای مرتبط اجرا کند.

متاسفانه در استان زنجان و به خصوص شهر زنجان در آستانه حضور یک مقام عالیرتبه آنچنان به شهر و نظافت رسیدگی می شود که مردم از وضعیت رسیدگی به شهر و زیباسازی شهر و پرکردن چاله ها متوجه می شوند که سفر مقام کشوری در راه است.

عدم رسیدگی مطلوب به وضعیت عمران شهری مختص یک منطقه و محله خاص زنجان نیست و محلات و مناطق مختلف شهر زنجان کم و بیش با مشکل عدم رسیدگی به وضعیت عمران شهری مواجه هستند. چاله های منطقه محروم اسلام آباد، دست اندازهای شهرک کارمندان، بوی تعفن و انباشت زباله در مرکز شهر زنجان تا گودال های منطقه کوی فرهنگ همه و همه حکایت از عمران شهری دارند که مسئولان زنجانی مدعی آن هستند.

مردم استان زنجان و به خصوص شهر زنجان از محمد رئوفی نژاد استاندار زنجان که پایه گذار عمران شهری در زنجان است انتظار دارند توجه ویژه به وضعیت عمران شهری زنجان داشته باشد و همانند فعالیت های عمرانی که در یک سال گذشته داشت و سرانجام آن بازگشایی محور 50 ساله داوود قلی و دلجویی و تقاطع غیرهمسطح ولیعصر(عج) است بار دیگر تحول و جهش  در عمران شهری زنجان را ایجاد کند.

منتقدان صادق و اصحاب رسانه همواره در تیررس همه تهمت ها و تهدیدهای بودند که برخی مسئولان در مقابل عدم انجام صحیح کارها صورت داده اند از تطمیع گرفته تا تهدید به شکایت و دادگاه. ولی بی شک باید توجه داشت که صداقت و درستی است که برای انسانها ماندگار است و تبعیض و تهدید و محاکمه را نباید در جواب صداقت و بیان مشکلات مطرح کرد و باید همه بر این اصل معتقد باشیم.

..........................

گزارش: رحیم مقدمی

عکس: هاشم نژاد

کد خبر 1562446

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha