18 میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به 9 مجتمع روستایی بابل اختصاص یافت

بابل - خبرگزاری مهر: فرماندار بابل گفت: 18 میلیارد ریال اعتبار برای طرح آبرسانی 9 مجتمع روستایی تخصیص یافته است.

محمد مهدوی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طبق قرار داد با پیمانکار جدید، طرح آبرسانی به گروه الف تا سال 92 به اتمام خواهد رسید، افزود: مقرر شد در هر هفته به میزان دو کیلومتر از مسیر طرح آبرسانی در اختیار پیمانکار برای لوله گذاری قرار داده شود.

وی، آبرسانی به 9 مجتمع روستایی را از مصوبات سفر دولت به مازندران برشمرد و گفت: 18 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح تخصیص یافته و پیمانکار در حال پیشبرد روند این طرح است.

مهدوی تصریح کرد: برای آب رسانی به شهرهای گروه الف، هزارمیلیارد ریال اعتبار نیاز بود که در نشست با وزیر نیرو و با انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم در جهت تقویت زیرساخت اقدام شد.

فرماندار بابل، در باره رفع مشکل شیرابه زباله ها و جلوگیری از شیوع بیماری در بخش بابلکنار بیان داشت: معضل زباله به عنوان یک فرصت و سرمایه بوده و در زمان بحران دفع زباله، عده ای به این نتیجه رسیدند که کارخانه زباله سوز در منطقه بابلکنار راه اندازی شود.

وی افزود: هم اکنون با انعقاد قرار داد 141 میلیارد دلاری با یک سرمایه گذار مقررشد با تحویل زمین به این شرکت کارخانه زباله سوز در یکی از مکان های شهرستان بابل برای شهرهای همجوار راه اندازی شود.

مهدوی با بیان اینکه با توجه به برنامه ریزی های انجام شده فاز اول طرح کمربندی جنوبی بابل در سال 91 به بهره برداری خواهد رسید، افزود: عدم توان مالی پیمانکاران، طرح های ملی و پرهزینه را با چالش مواجه می کند.

وی گفت: پیمانکارانی باید اجرای طرح های ملی و پرهزینه را بر عهده بگیرند که توان مالی داشته باشند.

مهدوی با بیان اینکه در سال 91 ، بالغ بر 110 میلیارد ریال برای کنارگذر جنوبی بابل اعتبار در نظر گرفته شده بود، افزود: با توجه به اینکه این مبلغ اعتبار مشکلات این طرح را رفع نمی کرد، با پیگیری های متعدد و رایزنی با وزارت راه برای دریافت 300 میلیارد ریال ، در نهایت مبلغ 250 میلیارد ریال از محل اعتبارات اوراق مشارکت به کمربندی جنوبی بابل اختصاص یافت.

فرماندار بابل افزود: حدود 4.5 کیلومتر از طرح کنار گذر جنوبی بابل آسفالت شده ولی با توجه به آماده بودن هشت کیلومتر از این طرح برای آسفالت، به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی این برنامه محقق نشده است.

مهدوی بیان داشت: احداث سه پل روگذر در مسیر کمربندی جنوبی بابل در دستور کار قرار دارد که با انتخاب پیمانکار برای هر پل، مدت زمان اجرای آنها کمتر از یک سال تعریف شده است.

کد خبر 1562452

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =