برگزاری انتخابات ریاست جمهوری درتیمور شرقی/ رئیس جمهور به دور دوم راه نخواهد یافت

کوالالامپور- دفتر منطقه ای خبرگزاری مهر در جنوب شرق آسیا: نتایج رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری تیمور شرقی نشان می دهد که رئیس جمهور فعلی به دور دوم راه نخواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، نتایج شمارش 65 درصد آراء دومین دوره انتخابات ریاست جمهوری کشور تیمور شرقی که در روز شنبه برگزار شد حاکی از آن است که "خوزه راموس-هورتا" رئیس جمهور کنونی این کشور احتمالاً نخواهد توانست برای دومین دوره در مقام خود باقی بماند.

تا این لحظه، نتایج انتخابات نشان می دهد که "فرانسیسکو گوترس" رهبر حزب مخالف "فرتیلین" با کسب پشتیبانی 28 درصد از مردم، پیشتاز این انتخابات است.

رتبه دوم نیز متعلق به "تور ماتان رواک"، فرمانده سابق ارتش و رهبر سابق چریک های آزادیبخش تیمور شرقی است که در حدود 25 درصد آراء را بدست آورده است.

این در حالی است که خوزه راموس-هورتا با کسب 18 درصد آراء در مکان سوم قرار دارد.

پیش بینی ناظران حاکی از این است که انتخابات در این کشور تازه استقلال یافته به دور دوم کشیده شود.

تیمور شرقی که یکی از فقیرترین کشورهای آسیاست برای 24 سال تحت اشغال کشور اندونزی بوده است. مبارزات استقلال طلبانه مردم این کشور در سال 1999 به نتیجه رسید و این این کشور استقلال خود را با برگزاری رفراندوم بازیافت.

دوره ریاست جمهوری در این کشور پنج ساله است.

انتخابات پیشین که در سال 2007 برگزار شد با خشونت های شدیدی همراه بود که منجر به استقرار نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در این کشور شد.

کد خبر 1562466

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha