اعزام کارکنان پدافند هوایی ده محرم شاهرود به مناطق عملیاتی جنوب کشور

سمنان - خبرگزاری مهر: اعزام کارکنان گروه پدافند هوایی ده محرم شاهرود به راهیان نور و اعزام بیش از 40 نفر بسیجی شهر مجن به مناطق عملیاتی جنوب کشور و ... از مهمترین عناوین اخبار امروز سپاه استان سمنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئول فرهنگی گروه پدافند هوایی ده محرم گفت: بیش از 40 نفر از کارکنان گروه پدافند هوایی ده محرم شاهرود در قالب یک دستگاه اتوبوس به راهیان نور اعزام شدند.

محمد شاهینی با اعلام این خبر افزود: اردوی راهیان نور کارکنان گروه ده محرم شاهرود بصورت خانوادگی بوده است و اعضا با هماهنگی این گروه و سپاه استان سمنان، به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند.

وی بیان کرد: مداح، روحانی و راویان کاروان اعزامی، همگی از پاسداران گروه ده محرم می باشند.

اعزام بیش از 40 نفر بسیجی مجن به مناطق عملیاتی جنوب کشور

مسئول کاروان راهیان نور ثامن الائمه شهر مجن شاهرود از اعزام بیش از 40 نفر از بسیجیان خواهر و برادر این شهر در قالب یک دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی دفاع مقدس خبر داد.

میثم اصغرزاده افزود: بسیجیان با تأمین هزینه اتوبوس، ضمن هماهنگی با سپاه استان سمنان، در محل های اسکان حاضر شده و تغذیه این کاروان نیز برعهده ستاد راهیان نور استان سمنان، می باشد.

اصغرزاده مهمترین نقیصه کاروان اعزامی از مجن را روایتگری عنوان کرد و گفت: راهیان نور اردویی فرهنگی و معنوی است و حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس اگرچه مؤثر است، لکن بهره گیری از راویان مسلط می تواند اثرگذاری این اردوی معنوی را بسیار افزایش دهد.

اردوگاه شهید زین الدین اندیمشک پذیرای راهیان نور استان سمنان

مسئول اسکان استان سمنان در اردوگاه شهید زین الدین اندیمشک گفت: از تاریخ 23 اسفندماه به اتفاق 10 نفر خادم الشهید برادر و خواهر در این اردوگاه جهت پذیرایی از کاروان های راهیان نور استان سمنان استقرار یافته ایم.

علی اصغر قاسمپور با بیان اینکه سه نفر از سربازان وظیفه نیز بصورت افتخاری در جمع خادم الشهدا حضور دارند، افزود: تمامی کاروانهایی که از استان سمنان به مناطق جنوب راهی می شوند در شب اول در این اردوگاه مستقر شده و استراحت می کنند.

قاسمپور اظهار داشت: کمیته های مختلفی از جمله کمیته فرهنگی، کمیته امنیت، کمیته حفاظت، کمیته پشتیبانی و کمیته خواهران در اردوگاه شهید زین الدین مشغول به فعالیت می باشند.

قاسمپور در پایان اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس سه گردان از بسیجیان استان سمنان در این اردوگاه مستقر بودند و این اردوگاه به یاد شهید مهدی زین الدین که فرماندهی این گردان ها را برعهده داشت نامگذاری شده است.

90 راوی در اردوهای راهیان نور استان سمنان بکارگیری شده اند

مدیر سازمان حفظ آثار و نشر ارزشهای سپاه و بسیج استان سمنان گفت: امسال در اردوهای راهیان نور، 90 راوی بکارگیری شده است که در این میان پنج راوی در مناطق عملیاتی مستقر شده اند.

محمدباقر جواهری افزود: بمنظور ارتقا و به روز رسانی سطح اطلاعات روایان، به همه عزیزان روای بسته های کمک آموزشی و فرهنگی  داده شده است.

وی اظهار داشت: امسال به دلیل کاهش زمان بازدید از مناطق عملیاتی، از شش روز به پنج روز، بیشتر راویان در داخل اتوبوس روایتگری می کنند.

هیچ کمکی از نهادهایی مانند بنیاد شهید به راهیان نور نشده است

مسئول ستاد کنگره شهدا و سه هزار شهید استان سمنان با بیان اینکه روایتگری دفاع مقدس نیاز مبرم به هماهنگی نهادهای متولی دارد، افزود: متاسفانه هیچ کمک و همکاری از نهادهایی مانند بنیاد شهید و سازمانهایی که در این امر فعالیت دارند، نشده و یا اگر بوده نقششان بسیار کمرنگ بوده است.

محمدباقر جواهری در پایان با انتقاد از نگاه سخت افزاری به راهیان نور خاطر نشان کرد: حوزه اطلاع رسانی، محتوایی و روایتگری دفاع مقدس، نیاز به نرم افزار و محتوا دارد و متأسفانه به این موضوع توجه جدی نمی شود لذا همین مسأله را در کاهش بودجه و پشتیبانی از این امر می توان مشاهده کرد.

کد خبر 1562657

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha