سپاه در انجام امور مربوط به راهیان نور تنهاست

سمنان - خبرگزاری مهر: معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان ضمن تاکید بر اینکه، راهیان نور یک رسالت بزرگ فرهنگی است، گفت: متاسفانه سپاه در انجام این کار بزرگ، تنهاست و سازمانها و دستگاههای دیگر در این امر کم کاری کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ پاسدار مرتضی احمدیان صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از مکان های استقرار کاروان های راهیان نور استان سمنان در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین راه های زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس است، اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد شهدا صورتهای مختلفی دارد و گاهی با یادواره شهدا و گاهی با سرکشی از خانواده شهدا مصداق پیدا می کند.

وی با بیان اینکه پیدا کردن راه در مسیر ظلمانی دنیا با مشعل شهیدان امکان پذیر است، افزود: برای ارتقاء روحیه معنوی و برای ایستادگی در برابر دشمنان، تاسی و توجه به روش شهدا کارساز است لکن این توجه و تاسی باید شکل عملی بگیرد، لذا حضور در مناطق عملیاتی دفاع مقدس، شکل عملی تاسی به شهداست.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان همچنین تصریح کرد: راهیان نور یکی از موثرترین کارهای فرهنگی در عصر حاضر است و به عبارتی مهمترین و مستحکم ترین خاکریز انقلاب اسلامی در برابر دشمنان، راهیان نور است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند "مظهر قدرت ایران شهدا هستند" گفت: راهیان نور ترویج دهنده مسیر شهداست، لذا مؤثرترین قدرت نرم داخلی برای مقابله با جنگ نرم دشمن، مسیر شهداست.

احمدیان تأکید کرد: اگر می خواهیم در جنگ نرم دشمن موفق شده و پیروز شویم باید سیره شهدا را بشناسیم لذا به طور قطع راهیان نور در مقابله با جنگ نرم دشمن است.

وی افزود: راهیان نور یک رسالت بزرگ فرهنگی است که سپاه، به لطف خدا توانسته است این رسالت را به نسل دوم و سوم انتقال دهد، اما متاسفانه در این کار بزرگ، سپاه تنهاست و سازمانها و دستگاههای دیگر در این امر کم کاری کرده اند.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان سمنان در پایان اظهار داشت: این کار مربوط به کل نظام و حکومت است و همه در این امر سهیم و مسئولند و لازم است در این کار بزرگ فرهنگی، تمام دستگاه های دولتی مرتبط و هماهنگ باشند و پای کار بیایند تا این کار به کمال مطلوب و کامل برسد.

کد خبر 1562707

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha