اعزام کاروانهای راهیان نور خراسان رضوی با قطار انجام می شود

مشهد - خبرگزاری مهر: مسئول ستاد راهیان نور سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی از اعزام کاروان های راهیان نور دانشجو و دانش آموز این استان از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی از سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ مهدی خویشاوندی صبح چهارشنبه در نشست خبری پیرامون ارائه گزارش کیفیت اعزام و فرآیند برنامه های انجام گرفته در مدت یک ماه اعزام در قالب کاروان های راهیان نور با تاکید بر اینکه اعزام دانشجویان و دانش آموزان از طریق ناوگان ریلی کشور صورت می گیرد، بیان داشت: از آبان ماه سال 90 تا پایان 12 فروردین ماه جاری چهار هزار نفراز طریق ناوگان ریلی به اردوهای راهیان نور اعزام شده اند.

وی با اشاره به این مطلب که از سال آینده اعزام کاروان های راهیان نور به صورت  نظام مند صورت می گیرد، گفت: همه مدیران کاروان های راهیان نور باید دارای مجوزمدیریتی و آموزشهای لازم را در مراحل استانی و کشوری را در حوزه مدیریت کاروان های راهیان نور فرا گرفته باشند.

معاون هماهنگی سپاه امام رضا(ع) بیان داشت: برگزاری اردوهای راهیان نور حرکتی فرهنگی و تربیتی است و در راستای تربیت افزایی جوانان و افزایش فعالیت های فرهنگی است.

اعزام 31 هزار نفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس

وی از اعزام 31 هزار نفر از مردم این استان در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور در مدت زمانی 15 اسفند 90 تا 12 فروردین 91خبر داد.

25 هزار نفر از سایر اقشار و شش هزار نفر از دانشجویان به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

وی افزود: حضور جوانان و و سایر اقشار مردم در اردوهای راهیان نور موجب ترویج فرهنگ شهادت و ایثار و بهره برداری از این فرهنگ مقدس است.

وی با اشاره به این مطلب که خراسان رضوی جز معدود استان های است که به صورت مستقل در حیطه اعزام افراد به اردو های راهیان نور عمل می کند، گفت: 700میلیون تومان اعتبار به منظور تجهیز و بازسازی اردوگاه ثامن الائمه(ع) در خوزستان هزینه شده است.

خویشاوندی با اشاره به این مطلب که 83 هزارو 500 نفرسال 90 در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق عملیاتی شمال و شمال غرب اعزام شده اند، ادامه داد: در مدت زمانی 15 اسفند تا 12 فروردین 48 هزار دانش آموز دختر و پسر، 200نفر از طلاب غیر ایرانی، 100نفر از طلاب اهل سنت به اردوهای راهیان نور در ایام نوروز اعزام شده اند.

اردوهای راهیان نور خراسان رضوی نیازمند پشتیبانی مسئولین

معاون هماهنگی سپاه امام رضا(ع) اظهار داشت: در مجموع تعداد حضور افراد در قالب اردو های راهیان نور در مدت زمان اعلام شده افزایش داشته است و خراسان رضوی در این زمینه نیازمند پشتیبانی مسئولین استانی است.

وی به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در مدت اعزام  اشاره کرد و افزود: اهتزاز پرچم سبز بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) همزمان با تحویل سال با حضور خانواده دهای و جانبازان و مسئولین استانی، برپایی نمایشگاه " عفاف و حجاب"، برگزاری نمایشگاه عکس دفاع مقدس و برگزاری جشنواره " ره آوردسرزمین نور"که به این جشنواره هشت هزار اثر رسیده است که از این تعداد  دوهزار اثر از هنرمندان خراسانی به این جشنواره ارسال شده است.

کد خبر 1568722

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =