کتاب‌های نارنجی در گام آخر/ کتبی: خسته نشدیم ـ خداجو: کار خلاقی بود

سرور کتبی و فروزنده خداجو دو نفر از نویسندگان پروژه 366 قصه کتاب‌های نارنجی با اعلام پایان نگارش و شروع توزیع کتاب‌های این مجموعه و خبر حضور این کتاب‌ها در نمایشگاه کتاب، از شرکت در این طرح اعلام رضایت کردند.

سرور کتبی یکی از نویسندگان پروژه کتاب‌های نارنجی انتشارات قدیانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این پروژه 366 قصه را برای بچه‌ها در بر می‌گیرد که این رقم میان 3 نویسنده تقسیم شد و به هر نویسنده 122 قصه رسید. من، فریبا کلهر و فروزنده خداجو نویسندگانی بودیم که نوشتن داستان‌ها را آغاز کردیم و در نهایت آن‌ها را به ناشر تحویل دادیم.

وی افزود: این پروژه با نیت عملیاتی شد تا بچه‌ها برای هر شب سال که در حالت حداکثری 366 روز دارد، قصه داشته باشند. با تقسیم‌بندی انجام شده، به هر کدام از 3 نویسنده این طرح، نگارش 122 قصه واگذار شد. بنابراین در کل این مجموعه 52 کتاب را در بر گرفت که هر کتاب شامل 7 داستان است. هر کتاب هم یک عنوان دارد که نام یکی از داستان‌هایش است.

این نویسنده کودک درباره این پروژه گفت: این فعالیت، جزو طرح‌هایی بود که به نظرم خیلی موفق آمد و هر 3 نویسنده آن از محصول و خروجی کار رضایت دارند. معمولا چنین پروژه‌هایی در میانه‌های کار، خسته‌کننده شده و نویسنده را دلزده می‌کنند ولی این کار تا پایان برای ما همراه با سرزندگی و شادی بود. من و دیگر نویسندگان این طرح که از اجرای آن راضی بودیم و در حال حاضر منتظر بازخورد مخاطبان هستیم.

فروزنده خداجو، دیگر نویسنده این طرح هم گفت: کتاب‌های این مجموعه قرار است توسط ناشر در قطع‌های مختلفی منتشر شوند. ولی در مرحله اولیه 52 کتاب برای 52 هفته سال منتشر شدند. مخاطبان می‌توانند هم کتاب‌ها را به صورت یک کیف و باکس متمرکز خریداری کنند و اگر مایل هستند، عناوین را به صورت آزاد و جدا بخرند. کتاب‌های این مجموعه قرار است به زبان انگلیسی هم ترجمه و منتشر شوند. گروه سنی مخاطبانشان هم، کودکان 6 تا 10 سال را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: در ارزیابی نتیجه این پروژه باید بگویم که از بهترین کارها و آثار زندگی من بود. ناشر هم کتاب‌ها را با کیفیت خوبی به چاپ رساند. تصویرگرها که به صورت گروهی کار کردند، به خوبی از پس ساختن تصاویر داستان‌ها برآمدند. این پروژه، کاری خلاق بود و به جرات می‌توانم بگویم که قصه ضعیف یا به اصطلاح چیپ ندارد. البته نظر بچه‌ها در این زمینه شرط است. تصویرگران کار همان‌طور که اشاره کردم، متعدد بودند و مدیریت هنری طرح هم به عهده کیانوش غریب‌پور بود.

این نویسنده گفت: به هر حال نوشتن 122 قصه برای کودکان کار راحتی نیست. شاید من در 30 سال فعالیت قصه‌نویسی برای بچه‌ها، این تعداد قصه ننوشته بودم، ولی بالاخره این کار به پایان رسید.

کد خبر 1568838

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =