1391؛ سال ساماندهی، حفاظت و بهره‌برداری از منابع آبی

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با تاکید بر تامین آب کشاورزی در راستای تحقق طرحهای توسعه‌ای آن به عنوان یکی از اولویت‌های بخش آب در سال‌جاری، گفت:91، سال ساماندهی، حفاظت و بهره برداری از منابع آب است.

محمدرضا عطارزاده در گفتگو با مهر با اعلام اینکه سال گذشته، سال پرکاری برای بخش آب کشور به ویژه در بخش حفاظت و بهره برداری بود، بر ادامه حرکت شتابان در این بخش طی سال جاری تاکید کرد.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اشاره به اینکه لازم است تا حفاظت از منابع آبی کشور به یک دغدغه همگانی تبدیل شود، اظهار داشت: قرار است از طریق تامین آب مورد نیاز اراضی کشاورزی کشور و تحقق صرفه جویی در این بخش، همچنین اصلاح الگوی مصرف؛ تحولی در این زمینه ها با تاکید رئیس جمهور ایجاد شود.

عطارزاده خاطر نشان کرد: برای توسعه بخش کشاورزی، مدیران استانی بخش آب موظف هستند تا با آمادگی کامل و همچنین ارائه راهکارهای نوین در راستای حفاظت از منابع آبی کشور، آب مورد نیاز مصوبه های طرح های توسعه ای کشاورزی کشور را تامین کنند.

وی با بیان این مطلب که لازم است که رویکردهای پیشین تغییر کرده و اطلاعات و آمار بخش آب در اختیار متقاضیان قرار گیرد، ادامه داد: از طریق بکارگیری راهکارهای فنی همچون طرح های تغذیه مصنوعی برای حفاظت از منابع آب زیرزمینی باید به سمت جلب مشارکت آگاهانه مردم برای حفاظت از منابع آبی حرکت کرد.

این مقام مسئول در وزارت نیرو، خاطر نشان کرد: سال 91، سال ساماندهی، حفاظت و بهره برداری از منابع آب است و همه باید از طرح های توسعه بخش کشاورزی به عنوان یک فرصت برای آگاه سازی استانداران و جلب حمایت بیش از پیش آنان از بخش آب استفاده کنند.

کد خبر 1569060

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 7 =