بزرگترین مجموعه نفیس فرهنگی در شیراز ارائه می شود

شیراز - خبرگزاری مهر: رئیس انتشارت نوید شیراز از ارائه بزرگترین مجموعه نفیس فرهنگی از مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی علوم و تکنولوژی شیراز در سال تولید ملی خبر داد.

داریوش نویدگویی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به محتویات این مجموعه نفیس فرهنگی، گفت: این مجموعه بزرگ دارای مجموعه های کوچکتر است که در این میان برای اولین بار در ایران یک مجموعه ای از قرآنهای نفیس قدیمی با خط کوفی و ترجمه فارسی دری ارایه می شود.

وی تصریح کرد: این قرآنها بر روی پوست نگارش شده است.

رئیس انتشارت نوید شیراز ادامه داد: 800 نمونه کتاب حافظ خطی با چاپ سنگی نیز در این مجموعه نفیس وجود دارد.

نویدگویی با اشاره به اینکه شناخت فرهنگ و ادب ملل با استفاده و توجه به عروسک های تولید آنان نیز ممکن است، افزود: در این راستا 500 عروسک به نام فرهنگ ملل در این مجموعه بزرگ وجود دارد که فرهنگ، ادب، تاریخ و رسوم کشورهای مختلف جهان را ارایه می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مهمترین انتشارات این موسسه در سال 91 تصریح کرد: مجموعه ای با نام "پارسه" طی چند ماه آینده منتشر می شود که مولف آن از جانبازان دفاع مقدس است که بدون داشتن هر دو پا به صورت میدانی مباحث این کتاب را تهیه کرده است.

رئیس انتشارت نوید ادامه داد: مجموعه ای دیگر به نام "هنر فارس در گذر زمان" طی سه جلد ارایه می شود که مخصوص معرفی هنر های دستی مختلف استان است.

کد خبر 1569326

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha