سیاست دوگانه غرب موجب تشدید بحران اقتصادی شد

قدس - خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان قدس با اشاره به سیاست دوگانه غرب و اعمال تحریم های مختلف علیه ایران گفت: این موضوع باعث تشدید بحران اقتصادی در کشورهای توسعه یافته شده است و آنها خود گریبان گیر بحران شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی جهانبخشی ظهر امروز در اولین جلسه شورای اداری شهرستان قدس در سال 91  که در جمع مسئولان و مدیران که در محل فرمانداری برگزار شد، با اشاره به وقایع، اتفاقات و اقدامات انجام شده در سال 90 در بخش های مختلف اظهار داشت: در اواخر سال گذشته نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در تمامی کشور و به تبع آن شهرستان قدس برگزار شد و مردم همیشه در صحنه ایران بار دیگر حماسه ای بی نظیر را خلق کردند.

وی افزود: در این زمینه دشمنان اذعان کردند که از وحدت و همدلی ملت غیور و دلاور ایران هراس دارند و نمی توانند مقابل این کشور بایستند.

ناکامی غرب و دول عربی در کنترل نهضت بیداری اسلامی

این مسئول در ادامه با اشاره به سقوط دیکتاتورهای کشورهای مختلف در منطقه عنوان کرد: در سال گذشته بیداری اسلامی در اکثر کشورهای جهان رواج یافت که این مهم باعث خشمگین شدن دشمنان و استکبار جهانی شد.

جهانبخشی با اشاره به روند رو به رشد بیداری اسلامی در سایر کشورهای جهان ادامه داد: ناکامی غرب و دول عربی در کنترل نهضت بیداری اسلامی برای تمامی جهان مشهود است.

تحریم های استکبارگران بر ملت ایران اثر ندارد

فرماندار شهرستان قدس با اشاره به تشدید تحریم های استکبارگران به سرکردگی آمریکا، یادآور شد: ملت ایران از هیچ یک از این تحریم ها هراسی ندارد و دشمنان بدانند که تمامی این تحریم ها باعث افزایش اقتدار، استقلال و انگیزه ملت ایران می شود.

وی با اشاره به سیاست دوگانه غرب در بخش بین الملل یادآور شد: این امر باعث تشدید بحران اقتصادی در کشورهای توسعه یافته و فرو ریختن اعتبار آنان شد به نحوی که هم اکنون در کشور خود با چالش های جدید و بحرانهای اقتصادی مواجه هستند.

این مسئول به ورشکستگی کشورهایی نظیر یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و ... اشاره کرد و گفت: ملت ایران برای مقابله در برابر تمامی این تحریم ها و مکرها مورد لطف الهی قرار گرفته است.

کشورهای غربی در صدد تامین منابع انرژی مورد نیاز خود از دیگر کشورها هستند

جهانبخشی با اشاره به وجود منابع غنی انرژی در ایران اضافه کرد: در حال حاضر منابع انرژی غرب رو به پایان است و آنها درصدد تامین انرژی از دیگر کشورها هستند.

فرماندار شهرستان قدس با اشاره به اینکه کارشناسان پیش بینی کرده اند که در آینده جنگ ها بر سر انرژی است، افزود: در این زمینه جنگ افغانستان و عراق و تهدیدها و تحریم های ایران به دلیل تامین انرژی مورد نیاز آینده کشورهای غربی و بیگانه است.

مخالفت روسیه و چین در تشدید تحریم ها علیه ایران

این مسئول با اشاره به مخالفت روسیه و چین در تشدید تحریمها علیه ایران افزود: این کشورها بر مبنای منافع خود موضع سیاسی می گیرند و در نتیجه استفاده آنان از حق وتو در شورای امنیت نشان دهنده این است که ایران از قابلیت ها و ظرفیت های زیادی برخوردار است و آنان ایران را به عنوان قدرت اول منطقه باور دارند.

تلاش استکبار برای نجات اسرائیل از انزوا

جهانبخشی افزود: با توجه به انزجار اکثر کشورهای منطقه از اسرائیل، هم اکنون استکبار جهانی در تلاش است تا اسرائیل را از انزوا نجات دهد.

فرماندار شهرستان قدس گفت: در واقع این کشور هم اکنون دچار گوشه گیری و تحریم از سوی کشورها از جمله قطع گاز مصر به اسرائیل شده و به دنبال راه چاره برای فرار از این موانع است و برای تحقق این امر دست به هر کاری می زند.

کد خبر 1569449

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha