تعیین تکلیف اراضی شهری به نفع شهروندان اردبیل است

اردبیل - خبرگزاری مهر: استاندار اردبیل با بیان اینکه زمین های ضلع جنوبی خیابان عطایی با مسئولیت وی تعیین تکلیف می‌شود، گفت: مشخص شدن تکلیف این زمین و سایر اراضی درون شهری به نفع شهر و شهروندان اردبیلی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین صابری ظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با اشاره به بلاتکلیفی 54 هکتار زمین در ضلع جنوبی خیابان عطایی اردبیل افزود: با رفع مشکلان این زمین شاهراه اردبیل باز شده و ترافیک داخل شهر رفع می شود، بنابراین با مسئولیت خودم در جهت تعیین تکلیف این زمین تلاش می کنم.

وی با بیان اینکه چندین بار برای تعیین تکلیف این زمین به جلسات تخصصی کمیته فنی و کارگروه کمیسیون ماده پنج رفته ام، تصریح کرد: در بحثهای کمیسیونها نظرات خود را اعلام کرده ام و با استدلال ثابت می کنم که تعیین تکلیف این زمینها به نفع مردم و شهر اردبیل است.

صابری با اشاره به منتهی شدن برخی از خیابانهای اصلی و پر تردد شهر به این مکان اضافه کرد: خیابان امتداد جلوی بیمارستان امام خمینی (ره) و خیابان شورابیل با تعیین تکلیف این زمینها باز می شود که این مهم گره ترافیک داخل شهر اردبیل را باز می کند.

53 درصد زمینهای خیابان عطایی فضای سبز می شود

وی با بیان اینکه به دلیل اهمیت موضوع پیش نویس تعیین تکلیف زمینهای ضلع جنوبی خیابان عطایی را با دستخط خودم نوشتم، متذکر شد: دستور دادم که دستخط مرا ضمیمه پرونده این زمین کنند تا همه مسئولیتها بر عهده من باشد و در تاریخ شهر اردبیل ماندگار شود.

استاندار اردبیل با اشاره به در نظر گرفتن مکانهایی برای فضای سبز، فرهنگی و مذهبی، معابر، پارکینگ و مسکونی در این زمین ، تصریح کرد: 53.33 درصد از 54 هکتار زمین موجود در خیابان عطایی به فضای سبز اختصاص یافته که یکی از بهترین و بزرگترین فضاهای سبز شهر اردبیل می شود.

وی با بیان اینکه 19.69 درصد از زمینهای عطایی به شبکه معابر عمومی تعلق گرفته است، تاکید کرد: 2.94 درصد این زمین کاربری خدمات شهری، 10.47 درصد مسکونی و مابقی به کاربری تاسیسات شهری، پارکینگ و اداری تعلق داشته که می تواند چهره زشت شهر در این نقطه را ترمیم کند.

صابری با اشاره به منحصر به فرد بودن این طرح در شهر اردبیل گفت: تاکنون هیچ طرح تفصیلی در شهر اردبیل وجود نداشته که در آن 11 هکتار معابر عمومی، سه هکتار مصلا و بیش از 27 هکتار فضای سبز باشد.

زمینهای خیابان عطایی نیاز به مراکز آموزشی ندارد

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل با اشاره به اینکه این زمین در محدوده شهری قرار دارد، تصریح کرد: تعداد واحدهای مسکونی در این زمین 180 واحد است  که نیازی به مراکز آموزشی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه در سرانه های طرح جامعه یک درصد را به مراکز آموزشی تغییر می دهند، افزود: این زمین طرح جامع ندارد و چون در محدوده شهری قرار دارد، تغییر کاربری برای مراکز آموزشی مورد نیاز نیست.

صابری با بیان اینکه تغییر کاربریها در کمیسیون ماده پنج مصوب شده است، متذکر شد: با توجه به تعداد کم واحدهای مسکونی موجود در این زمین الزامی به کاربری آموزشی دیده نشد.

نامه احمدی نژاد شهردار اردبیل را تبرئه کرد

استاندار اردبیل با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف اراضی درون شهری مرکز استان گفت: در پرونده زمین های بلاتکلیف خیابان عطایی اردبیل نامه محمود احمدی نژاد شهردار وقت اردبیل را تبرئه کرد.

وی با بیان اینکه تعیین تکلیف این زمین از سال 74 شروع شده است، عنوان کرد: در آن زمان این زمین به نسبت 20 درصد به 80 درصد مورد توافق گرفته بود که 20 درصد دولت و 80 درصد شهروندان باشند که بنابه دلایلی این پروژه متوقف شد.

وی با بیان اینکه برای این پرونده از شهردار وقت شکایت شده بود، افزود: شهردار اردبیل دادگاهی شد، اما احمدی نژاد استاندار وقت اردبیل که در زمان دادگاهی شدن شهردار این شهر، شهردار تهران بود نامه ای نوشت و تمام مسئولیتها را قبول کرد که در پی این نامه احمدی نژاد شهردار اردبیل تبرئه شد.

کد خبر 1575287

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =