برنامه اصلی شوراهای شهر و روستاهای خراسان شمالی تحقق تولید ملی باشد

بجنورد - خبرگزاری مهر: استاندار خراسان شمالی گفت: برنامه اصلی شوراهای شهر و روستاهای خراسان شمالی در سال جاری تحقق تولید ملی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ابوطالب شفقت صبح شنبه در همایش شوراهای خراسان شمالی با اشاره به شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بیان کرد: خراسان شمالی در سال جاری در سه حوزه محوری کشاورزی، صنایع کوچک و گردشگری اقتصادی و صنایع دستی برنامه ویژه‌ای دارد.

وی با بیان دستاوردهای سال گذشته شوراهای استان اظهار داشت: بزرگ‌ترین دستاورد شوراهای اسلامی در سطح شهر و روستاهای استان افزایش رویکرد ارتباط مسئولین با مردم بوده است.

شفقت اضافه کرد: در سال گذشته بیش از هزار و 650 میلیارد ریال اعتبار عمرانی جذب مناطق مختلف استان شده که این میزان از میانگین کشوری تملک دارایی بالاتر است.

وی در ادامه اذعان داشت: برنامه اجرایی تمامی شوراهای شهر و روستا در خراسان شمالی برای سال 91 تحقق کامل شعار سال باشد.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به ضعف استان در تکمیل زنجیره ارزش کشاورزی تصریح کرد: یکی از مشکلات فعلی استان کمبود صنایع تکمیلی و عدم استفاده از حداکثر ظرفیت محصولات کشاورزی است.

وی با بیان اینکه برای نگهداری دام سبک در خراسان شمالی نباید محدودیت اعمال شود افزود: برنامه ریزی‌های لازم با نهادهای مرتبط صورت گرفته و مقرر شده است که دامداران بتوانند اضافه بر ظرفیت مرتعی در دامداری‌های بسته مبادرت به نگهداری دام کنند.

استاندار خراسان شمالی اذعان داشت: باید به گونه‌ای عمل کنیم تا 2 میلیون راس گوسفند فعلی در استان به 3 میلیون راس افزایش یابد.

وی در ادامه یکی از مشکلات فعلی غالب روستاهای استان را کمبود مراکز فرهنگی و مساجد بیان کرد و افزود: در حوزه بازسازی مساجد و مراکز فرهنگی و یا احداث این مراکز تلاش مضاعفی صورت گیرد.

ابوطالب شفقت همچنین بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در استان تاکید و تصریح کرد: تا پایان دولت دهم تمامی پروژه‌های نیمه تمام در روستا و شهرهای خراسان شمالی به اتمام برسد.

وی اظهار داشت: بر این اساس تا شهریور ماه سال 92 بایستی پروژه‌های کلانی چون فرودگاه بجنورد و پروژه چهار بانده کردن محور بجنورد به استان گلستان به اتمام برسد.

کد خبر 1587446

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =