شهرداری خرم آباد 88 سال قدمت اما ناموفق/ انتظار معجزه نداشته باشید

خرم آباد - خبرگزاری مهر: در حالی طی چهار سال اخیر شهرداری خرم آباد پنجمین شهردار را به خود می بیند که شهردار جدید تاکید کرد که نباید از وی انتظار معجزه داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، در سالهای اخیر یعنی به طور دقیق از تاریخ نهم اردیبهشت ماه سال 86 خرم آباد شاهد رفت و آمد بی وقفه شهرداران بوده است تا برنامه توسعه و عمران شهری در جابجایی شهرداران خلاصه شود.

شهرداری در هیاهوی رفت و آمد شهرداران

محمد خدامی نخستین شهرداری بود که در ابتدای آغاز به کار دور جدید شوراهای اسلامی شهر بر صندلی شهرداری تکیه زد تا کمتر از چندین ماه در دی ماه سال 87 با استعفا از کرسی شهرداری میدان را خالی کند.

پس از آن و گذشت چند ماه با فشارهای صورت گرفته از سوی مسئولان ارشد استان و تاکید نماینده ولی فقیه در لرستان تکلیف شهردار جدید خرم آباد پس از مدتها جدال روشن شد و حشمت الله امیری در پانزدهم تیرماه سال 88 به عنوان شهردار جدید خرم آباد منصوب شد.

و اما صندلی شهرداری خرم آباد به شهردار جدید این شهر که در اولین روزهای حضور خود فعالیت های چشمگیری داشت وفا نکرد تا حشمت الله امیری در سانحه رانندگی در کمتر از یکماه بعد جان خود را از دست دهد.

به هر حال پس از این حادثه خرم آباد به عنوان مرکز استان لرستان چند روزی را سوگوار شهردار از دست رفته و خانواده وی بود تا جلسه شورای شهر برای انتخاب سرپرست جدید شهرداری تشکیل شود و در روز سیزدهم مهرماه سال 88 در جلسه یکصد و چهل و هفتم شورای شهر خرم آباد قدرت الله ترابی نژاد به عنوان شهردار جدید خرم آباد انتخاب و برای تایید به وزارت کشور معرفی شد.

صندلی شهرداری برای سرپرست های متعدد

این در حالی است که در فاصله ایجاد شده تا انتخاب شهردار جدید شهرداری خرم آباد دو سرپرست شهرداری به خود دید تا شمار سرپرست ها در این مدت به چهار نفر برسد!

و در نهایت پس از گذشت دو ماه و عدم تایید قدرت الله ترابی نژاد از سوی وزارت کشور مسئولیت شهرداری خرم آباد به وحید رشیدی رسید که البته صندلی بی وفای شهرداری به رشیدی نیز چندان وفا نکرد تا در سال گذشته شاهد استعفای رشیدی از سمت شهرداری خرم آباد باشیم.

پس از استعفای وحید رشیدی شورای شهر خرم آباد مسعود مختاری را به جای وی به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کرد ولی با توجه به اینکه مختاری دارای سمت مدیر کل دفتر امور شهری استانداری است حضور وی در شهرداری خرم آباد با حفظ سمت مورد موافقت استاندار لرستان قرار نگرفت و این امر موجب شد تا شورای اسلامی شهر خرم آباد بازهم برای انتخاب شهردار خرم آباد وارد شور شود.

در نهایت پس از پنج روز بلاتکلیفی خرم آباد در نبود شهردار در جلسه شورای اسلامی شهر خرم آباد که با حضور هر 9 نفر اعضای شورای شهر برگزار شد با پنج رای موافق و البته شکننده محمد حسین پور به سمت سرپرستی شهرداری خرم آباد انتخاب شد.

این در حالیست که مدت سرپرستی حسین پور نیز چندان دوامی نداشت تا امروز هرمز نصیری به عنوان شهردار خرم آباد در مراسمی با حضور استاندار لرستان، اعضای شورای اسلامی شهر خرم آباد و مدیران دستگاههای اجرایی معرفی شود.

شهرداری خرم آباد 88 سال قدمت، ناموفق در خدمت!

و اما اظهارات شهردار جدید خرم آباد در مراسم معارفه خود اظهارات قابل تاملی بود که در ذیل به آنها اشاره می شود.

هرمز نصیری شهردار جدید خرم آباد ظهر شنبه در مراسم معارفه خود با اشاره به سال تاسیس شهرداری خرم آباد اظهار داشت: شهرداری خرم آباد در سال 1303 تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه از زمان تاسیس شهرداری خرم آباد تا کنون بیش از 88 سال گذشته است، عنوان کرد: مردم خرم آباد با مقایسه وضعیت این شهر با شهر کرج که شهرداری آن در سال 1342 تاسیس شده و پیشرفتهای فراوانی داشته انتظاراتشان بالا رفته است.

شهردار جدید خرم آباد با بیان اینکه روند توسعه و عمران در شهر خرم آباد که مرکز استان است نسبت به سایر شهرهای مرکز استان مانند کرمانشاه، همدان و ... قابل قیاس نیست، ادامه داد: این مراکز استانها نسبت به خرم آباد توسعه و آبادانی بیشتری داشته اند.

نصیری با تاکید بر اینکه نباید به دنبال مقصران عدم توسعه عمران شهری در خرم آباد گشت، بیان داشت: نباید گفت که شورای شهر و شهرداری کوتاهی کرده چرا که تا درآمد نباشد نباید انتظار رخ دادن معجزه ای داشته باشیم.

مردم و دستگاههای اجرایی بدهی های خود را بپردازند

وی با بیان اینکه مردم باید عوارض خود را به موقع پرداخت کنند، ادامه داد: در این صورت است که شهری متناسب با شان مردم خرم آباد خواهیم داشت.

شهردار جدید خرم آباد با اشاره به میزان وصولی شهرداری خرم آباد در سال گذشته بیان داشت: شهرداری خرم آباد در سال گذشته 32 میلیارد تومان وصولی و درآمد داشته است.

نصیری همچنین با اشاره به میزان سرانه درآمدی شهرداری خرم آباد ادامه داد: در حال حاضر سرانه درآمدی شهرداری خرم آباد 79 هزار و 500 تومان است و این در حالیست که این میزان باید 120 هزار تومان باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر میزان سرانه درآمدی شهرداری خرم آباد نسبت به سایر مراکز استانهای دیگر پایین تر است.

شهردار جدید خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به میزان بدهی دستگاههای اجرایی به شهرداری خرم آباد یادآور شد: در حال حاضر این بدهی بیش از 6 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

نصیری تصریح کرد: برای رشد، توسعه و عمران و آبادانی شهر خرم آباد دستگاههای اجرایی استان و مردم باید بدهی خود را به شهرداری خرم آباد پرداخت کنند.

به هر حال با توجه به عمر کوتاه شهرداران خرم آباد و رکود عمران شهری در هیاهوی رفت و آمد شهرداران مختلف امید می رود خرم آباد به عنوان مرکز استان لرستان بیش از این معطل عدم برنامه ریزی در حوزه شهری نباشد.

..........................................

گزارش: فاطمه حسینی

کد خبر 1587569

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =