دغدغه ای در نواحی مرزی گلستان وجود ندارد

گرگان - خبرگزاری مهر: معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت: امروز از تمامی نواحی مرزی ترکمن نشین استان با قدرت و عزت در مقابل هر تهدیدی دفاع می شود و کوچکترین دغدغه ای از نگاه قومیتی با توجه به اشتراکات با کشور همسایه ترکمنستان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا جمشیدی عصر شنبه در جلسه توسعه پایدار نواحی مرزی استان افزود: امروز همه مردم ما از جمله مرزنشینان غیرتمند ایران اسلامی خود را زیر چتر حمایتی نظام دینی می بینند و استدلال ما بر این است که قومیت با نگاه دقیق تر و قوی تری از حیثیت مرزی کشور دفاع می کند.

وی با اشاره به اینکه باید پوشش رسانه ملی در تمام نواحی مرزی وجود داشته باشد گفت : در حوزه فرهنگی در نواحی مرزی باید اثر گذاری قوی داشته باشیم تا افکار پاک جوانانمان مورد سوء استفاده رسانه های بیگانه و اهداف شومشان قرار نگیرد .

جمشیدی مرزنشینان را جزئی از سرمایه های اجتماعی کشور قلمداد کرد و خاطر نشان کرد: این سرمایه اجتماعی باید حفظ بماند تا مرزها محفوظ باشد و دشمن در خارج از مرز ها زمینگیر شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان در پایان هدف از برگزاری این همایش را تبدیل یکسری از مفاهیم نظری به فعالیتهای اجرایی و عملیاتی عنوان کرد تا در حوزه مرزها اثر بخش و موثر واقع شوند. 

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت: همایش ملی توسعه پایدار نواحی مرزی با رویکرد مرزنشینان در استان گلستان 20 اردیبهشت ماه در گرگان برگزار خواهد شد.

وی افزود: برگزاری مطلوب این همایش که برای اولین بار در کشور برگزار می شود یک موضوع حیثیتی برای استان گلستان محسوب می شود که با همت بلند دست اندرکاران و مسئولان ، این همایش به نحو شایسته ای انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت : مرز از جهت فیزیکی به عنوان حد و حدود جغرافیایی و حیثیت یک کشور تلقی می شود اما از لحاظ معنوی و معنا یک حیات به تمام معناست که یک سرمایه عظیم اجتماعی در آن بسر می برند.

جمشیدی ادامه داد: وظیفه ما است که به گونه ای این سرمایه اجتماعی را مدیریت کنیم تا مرزنشینان به عنوان یک فرصت ، مدافع تمام قدی از حیثیت ارضی کشور باشند .

کد خبر 1587736

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =