جناح بندی ها در شورا موجب پایمال شدن حق مردم می شود

بندرعباس - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: جناح بندی ها در شورا موجب پایمال شدن حق مردم می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در نشست شوراهای شهر و روستاها که در فرمانداری بندرعباس برگزار شد، با تاکید بر اهمیت مشورت در میان شوراها و استفاده از نظرات کارشناسان و علما در خارجا از شوراها بیان داشت: فرهنگ مشورت از اهمیت خاصی برخوردار است که باید به آن توجه ویژه ای شود.

وی افزود: مشورت کردن باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه گسترش یابد و همه مسئولان نظام و اعضای شوراها موظف به گسترش این فرهنگ در میان آحاد جامعه هستند.

آیت الله نعیم آبادی روز شوراها را روز واگذاری امور مردم به خود مردم بیان کرد و افزود: هماهنگی و همدلی بین اعضا عنصر مهم در تحقق اهداف شوراها و تحقق خواسته مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان تصریح کرد: مهمترین و ارزانترین سرمایه شوراها مشورت است. اگر از این موضوع مهم غلفت شود دیگر شاهد انجام امور آنگونه که صلاح است در شوراها نخواهیم بود و از راهی که مردم مدنظر دارند انحراف پیدا خواهند کرد.

وی افزود: جناح بندی و تمایل به گروه و فرد سیاسی در شوراها موجب ایجاد تنش و درگیری خواهد شد و مجموعه ای که درگیر است نمی تواند برای امور مردم و جامعه تصمیم گیرنده مناسبی باشد، رفتارهای تنش آمیز و درگیرانه نمایندگان مردم در شوراها موجب تنزل شان و جایگاه آنان در میان مردم خواهد شد.

وی اضافه کرد: در اینکه اختلاف نظر میان اعضای یک شوراها خواهد بود تردیدی نیست اما ایجاد تنش و جنجال برای رسیدن به اهداف و خواسته یک نفر نه تنها راهی خلاف خواسته مردم است بلکه جایگاه شوراها در میان افکار عمومی پایین خواهد آورد.

وی بر استفاده از نظرات روشن فکران، علما، اندیشمندان و خردمندان در شوراها تاکید کرد و گفت:  استفاده از نظرات سایر اقشار متفکر و اندیشمند جامعه در خارج از شورا می تواند در رسیدن به تعالی و اهداف تعیین شده موثر و کارآمد تر باشد.

کد خبر 1587759

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =