اسناد ازدواج و طلاق استان مرکزی الکترونیکی می‌شوند

اراک – خبرگزاری مهر: استاندار مرکزی بر تسریع در صدور کارت هوشمند ملی توسط ثبت احوال کشور تاکید کرد و گفت: بایستی در سه ماه اول سال ثبت اعلامیه های ازدواج و طلاق استان مرکزی الکترونیکی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر شعبانی فرد عصر روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال استان مرکزی افزود: اداره کل ثبت اسناد استان ضمن ایجاد دفاتر ازدواج و طلاق در تمام شهرستانها موظف است با همکاری ثبت احوال استان نسبت به الکترونیکی کردن اعلامیه های ازدواج و طلاق اقدام کند .

وی با بیان اینکه این استان در بخش حوزه سجلی در دولت نهم و دهم تحولات گسترده ای را شاهد بوده و امید است تا پایان دولت دهم این توفیقات گسترش بیشتری داشته باشد اظهار داشت: شرکت پست استان موظف است در سال 91 به بروز رسانی کدپستی در سطح استان اقدام کند و تغییر نشانی و آدرس و رصدکردن مهاجرت در استان رساختهای اساسی در این سازمان شکل گرفته و این نهاد با اقدامات مناسبی که انجام داده، بسیاری از هزینه های ارائه خدمات برای مردم را کاهش داده است.

شعبانی فرد با اشاره به اینکه سرعت بسیار مناسبی در حال حاضر در ثبت احوال وجود دارد که موجب شده بسیاری از عقب افتادگی های سالهای گذشته جبران شود تصریح کرد: برای تحقق دولت الترونیک تمامی دستگاههای اداری و اجرایی استان نسبت به کاربردی کردن شماره ملی به جای سایر اسناد اقدام کنند.

استاندار مرکزی ضمن درخواست از ثبت احوال استان برای سرعت عمل در ثبت وقایع چهارگانه ولادت، فوت، ازدواج و طلاق اظهار داشت: تکمیل مصوبات سفر رئیس جمهور با نظارت معاونت برنامه ریزی انجام شود.

وی از بلاتصدی بودن 30درصد پستهای سازمانی اداره کل ثبت احوال استان خبر داد و گفت: ظرف مهلت 20روز مدیرکل ثبت احوال استان ضمن تایید چارت سازمانی جهت تخصیص نیروی انسانی اقدام کند و استانداری مرکزی نیز نسبت به صدور مجوز جذب پستهای خالی اقدام می کند.

در ادامه این جلسه استاندار استان مرکزی از مدیرکل و مجموعه کارکنان اداره کل ثبت احوال استان مرکزی به دلیل اقدامات ویژه و شایسته ای که در مدت انجام وظیفه خود تاکنون داشته اند، تشکر و قدردانی کرد.

کد خبر 1587831

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =