دنبال ردپای خاوری در پرونده فساد 100 میلیون یورویی هستیم

سخنگوی دستگاه قضا در مورد پرونده فساد 100 میلیون یورویی گفت: متهم این پرونده با وثیقه 24 میلیارد تومانی آزاد است و چون فساد در بانک ملی رخ داده دنبال رد پای خاوری هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای عصر دوشنبه در بیست و نهمین نشست خبری خود در مورد دستگیری برخی افراد در ستاد قوه قضائیه (تهران) و مدیران دادگستری استان خوزستان در پرونده فساد بزرگ مالی گفت: دو نفر قبلا در دستگاه قضایی بودند و چند سالی از سیستم بیرون رفته و وکیل شدند که هر دوی آنها هم اکنون بازداشت هستند.

وی در مورد تخلف بانکی 100 میلیون یورویی و نقش خاوری در این پرونده گفت: این فساد از بانک ملی بوده است. این پرونده در بندرعباس تشکیل شده و بخشی از آن به تهران احاله شده است. هنوز مراحل دادسرایی خود را طی می کند. متهم اصلی با 24 میلیارد تومان وثیقه آزاد است. ولی تخلفات و نفوذ خاوری در این پرونده در حال بررسی است.

اژه ای گفت: 72 میلیون از این پرونده بازگردانده شده است.

سخنگوی دستگاه قضا در مورد اقدام یکی از دیپلماتهای ایرانی در برزیل و ورودش به استخر مختلط گفت: پیگیری نکردم ولی بعدا می گویم.

محسنی اژه ای در مورد اظهارات یکی از نمانیدگان مجلس در مورد بازجویی قوه قضائیه از معاون رئیس جمهور گفت: قبلا گفته ام دیگر دراین مورد صحبتی نمی کنم.

دادستان کل کشور در مورد پرونده بازار سکه و ارز و سکوت قوه قضائیه در این خصوص گفت: قوه قضائیه عمل می کند وقتی عمل شد می گویم.

محسنی اژه ای در پاسخ به اینکه چرا در رابطه با موضوع عفو رهبری در مورد ملک زاده توضیح نمی دهید گفت: موضوعیت ندارد ما بگوئیم چه کسی درخواست عفو کرده است، من همه چیز را گفتم.

کد خبر 1596215

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =