طرح ملی مهر ماندگار باعث ارتقای دانشگاه علوم پزشکی زاهدان می شود

زاهدان - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه علم پزشکی زاهدان گفت: با بهره ‌برداری از پروژه های طرح ملی مهر ماندگار این دانشگاه خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی در سیستان و بلوچستان ارتقا می‌ یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر، منصور شکیبا اظهار داشت: با بهره ‌برداری از 9 پروژه طرح ملی مهر ماندگار در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، سه بیمارستان، سه مرکز درمانی شبانه ‌روزی و بخش مرجع درمان سوختگی استان به مجموعه امکانات و فضاهای درمانی اضافه می ‌شود.

وی گفت: بخش سوختگی بیمارستان علی ‌ابن ‌ابیطالب (ع) زاهدان، خوابگاه 500 نفره دانشجویی، دو بیمارستان 32 تختخوابی در سیب و سوران و میرجاوه، بیمارستان 64 تختخوابی نیکشهر، دانشکده پرستاری و مامایی ایرانشهر و سه مرکز درمانی شبانه‌ روزی در مهرستان، گلمورتی و فنوج، 9 پروژه‌ ای هستند که در طرح ملی مهر ماندگار تلاش می ‌شود تا اردیبهشت ماه سال 92 به بهره‌ برداری برسند.

وی افزود: این طرح ‌ها که هر یک تاکنون پیشرفت فیزیکی قابل قبولی داشته است مصوبات سه دوره سفر هیئت دولت به استان سیستان و بلوچستان است.

رئیس دانشگاه علم پزشکی زاهدان بیان داشت: برای احداث و بهره‌ برداری از این طرح‌ ها، 392 میلیارد ریال اعتبار پیش ‌بینی شده که تاکنون 240 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی همچنین به ساخت دو بیمارستان در شهرهای میرجاوه و سیب و سوران اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه برای احداث و بهره ‌برداری از این دو پروژه 34 ماه زمان نیاز است، تلاش می ‌شود در مدت زمان باقی ‌مانده مراحل ساخت و ساز اصلی آن انجام شود.

انتخاب دو فرایند آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به عنوان فرایندهای برتر کشور

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: دو فرایند آموزشی این دانشگاه در سیزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی و پنجمین جشنواره شهید مطهری به عنوان فرایندهای برتر معرفی شدند.

محمود ایمانی با اشاره به اینکه 544 طرح در این جشنواره مورد بررسی قرار گرفته است، اظهار داشت: طرح بهینه سازی آموزش بالینی با استفاده از نقشه مفهومی حسن شریفی پور و طرح تلفیق آموزش نظام مراقبت بیماری های عفونی در کوریکلوم دوره کارورزی دوره پزشکی اجتماعی نرجس سرگلزایی دو طرح از 59 طرح منتخب سراسر کشور بودند.

وی گفت: فرایندهای ارسالی به دبیرخانه جشنواره از جمله فرایندهای منتخب درون دانشگاهی بوده اند که حداقل یک نیم سال تحصیلی در دانشگاه اجرا و مورد ارزشیابی قرار گرفته اند.

وی افزود: نوآوری و خلاقیت و نیز تاثیرگذاری انتقال مفاهیم آموزشی از طریق فرایندهای ارسالی از جمله مولفه های مهم انتخاب این طرح ها در جشنواره است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان داشت: در نهایت دستورالعمل اجرای طرح های منتخب به سایر دانشگاه های کشور توسط وزارت بهداشت ارسال خواهد شد.

وی گفت: دو سال گذشته نیز فرایندهای ارتقای آموزش بالینی با استفاده از بازسازی تیم بالینی حسن شریفی پور و تدریس اسلام در بارداری و لقاح سمیعی زاده به عنوان فرایند برتر در سومین و چهارمین جشنواره شهید مطهری انتخاب شدند.

کد خبر 1596226

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =