تئاتر قم در فرهنگ کشور تاثیرگذار بوده است

قم - خبرگزاری مهر: کارشناس تئاتر حوزه هنری قم با اشاره به جایگاه والای تئاتر قم گفت: تئاتر قم در فرهنگ کشور تاثیرگذار بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا آزاد در جلسه کتاب پژوهی با عنوان ” پنج دهه تئاتر در قم“ که ظهر دوشنبه در محل حوزه هنری استان قم برگزار شدT اظهار داشت: تئاتر قم محدود به یک شهر نیست بلکه در تئاتر و هنر دیگر شهرها و استان ها و نیز سطح کشور تاثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: هنرمندان قمی همواره در طول دوره های مختلف، با حضور در دیگر شهرها و استان ها نوع اجرا و سبکهای خود را به دیگر شهرها منتقل کرده اند.

کارشناس تئاتر حوزه هنری قم با اشاره به تالیف کتاب " پنج دهه تئاتر در قم" ابراز داشت: تالیف این کتاب می تواند گام موثری در تبیین جایگاه، قدمت و آسیب شناسی برای توسعه این هنر در قم داشته باشد.

آزاد اضافه کرد: حوزه هنری قم اکنون این مقوله را مورد بررسی قرار داده تا به عنوان سندی ماندگار گویای ظرفیت های تئاتر در استان قم باشد.

وی اظهار کرد: در این کتاب همچنین جایگاه فرهنگی تئاتر قم در سطوح ملی و بین المللی مورد توجه قرار گرفت است.

کارشناس تئاتر حوزه هنری قم از زبان به عنوان وسیله و ابزاری برای ارتباط بین انسان‌ها و تمدن‌ها یاد کرد و گفت: بنابراین می‌توان ادعا کرد که هنر به عنوان هویت فرهنگی یک ملت مورد اهمیت است.

وی بهره گیری از تمام حواس در این هنر را مورد توجه قرار داد و عنوان داشت: این مسئله بر اهمیت و مانایی این هنر می‌افزاید.

آزاد با ابراز تأسف از توجه اندک به اتفافات و رویدادهای هنری در قم مورد  تصریح کرد: متأسفانه این کم توجهی گاهی از سوی رسانه‌ها نیز مشاهده می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار معرفی ظرفیت‌های تئاتر قم به جامعه و مردم شد و ابراز کرد: نباید از کنار این موضوعات ساده گذشت، اینها سند فرهنگی قم است و باید به آن توجه بیشتری شود.

کد خبر 1596308

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =