شرکت گاز اصفهان 513 میلیارد تومان از صنایع طلبکار است

اصفهان - خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر شرکت گاز استان اصفهان 513 میلیارد تومان از صنایع طلبکار است، گفت: صنعتگران اگر سودی در فعالیتهای خود می‌برند، دیون خود به شرکت گاز را نیز تصفیه کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی طغیانی با اشاره به اقدامات شرکت گاز در استان اصفهان اظهار داشت: اقدام‌های انجام شده در شرکت گاز استان اصفهان طی شش سال گذشته حدود 14 برابر کل فعالیت گازرسانی در 36 سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: این شرکت به عنوان نخستین توزیع‌کننده گاز در سطح کشور به شمار می‌رود و 98 درصد جمعیت استان نیز زیر پوشش گازرسانی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: از آغاز فعالیت این شرکت، بیش از پنج هزار واحد صنعتی و 32 شهرک صنعتی گازرسانی شده که بیش از سه هزار مرکز صنعتی آن طی شش سال گذشته و 550 مورد آن در سال 90 بوده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 20 هزار کیلومتر شبکه‌گذاری، بیش از یک ‌هزار کیلومتر خط انتقال گاز CNG و 140 جایگاه CNG در این استان گازرسانی شده است. در این استان گازرسانی شده است.

طغیانی تصریح کرد: در طول دو دوره دولت نهم و دهم، خط انتقال گاز در استان اصفهان از 147 کیلومتر به یک ‌هزار و 50 کیلومتر افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به گلایه برخی صنعتگران در زمینه بدهی خود به شرکت گاز استان اظهار داشت: برخی از این صنعتگران شش سال است که بدهی خود را به شرکت گاز پرداخت نکرده‌اند و در ازای پرداخت دیون خود زمین و ملک به این شرکت پیشنهاد کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر شرکت گاز استان اصفهان 513 میلیارد تومان از صنایع طلبکار است.

طغیانی تأکید کرد: صنعتگران اگر سودی در فعالیت‌های خود می‌برند، لااقل دیون خود به شرکت گاز را نیز تصفیه کنند.

وی بیان کرد: مصرف خانگی گاز در استان شش تا هفت میلیارد تومان است، اگر بخش صنعت دیون خود را به شرکت گاز به موقع پرداخت کند چه بسا بخش خانگی می‌توانند با این اقدام گاز را به صورت رایگان استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به این مطلب که این شرکت از لحاظ درآمد در شرایط خوبی قرار ندارد، اظهار داشت: در سال گذشته که این شرکت 140 میلیارد تومان کار اجرایی انجام داد به ما 16 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌اند، در حالی که بودجه شرکت گاز استان اصفهان 160 میلیارد تومان بوده است.

وی تأکید کرد: اگر صنعتگران در مدت سه ماه دیون خود به شرکت گاز را پرداخت نکنند بنابر دستور ریاست جمهوری گاز آنها قطع می‌شود.

اجرا نشدن برخی مصوبات در استان اصفهان به وفور دیده می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالوهاب سهل آبادی رئیس خانه صنعت و معدن استان اصفهان در نشست مشترک جمعی از صنعتگران و معدنکاران استان اصفهان با بیان اینکه وزیر صنایع وعده هایی در خصوص مدیریت و اصلاح مشکلات بخش انرژی صنعت داده است اظهار داشت: سرمایه درگردش کارخانجات بعد از گرانی دلار به نصف میزان قبل کاهش یافته است.

وی با اشاره به این که گفته شده اگر مصوبه ای اجرا نشود به موجب آن تخلف صورت گرفته است، تاکید کرد: متاسفانه اجرا نشدن برخی مصوبات در استان اصفهان به وفور دیده می‌شود.

رئیس خانه صنعت و معدن استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه در استان برای حمایت کامل از صنعتگران دستمان بسته است زیرا تمام تصمیمات در تهران اتخاذ می شود افزود: خانه صنعت و معدن، ستاد تسهیل استان، اتاق بازرگانی تاکنون عارضه یابی های مطلوبی انجام داده اند ولی حجم و دامنه مشکلات بسیار بالاست.

وی به برخی از مشکلات صنعتگران اشاره کرد و بیان داشت: بهره های بانکی بالا، تحریم‌ها، تورم و بحث هدفمندسازی یارانه‌ها از جمله مشکلات صنعتگران است.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان در این نشست با تاکید بر این که بعد از تشکیل ستاد تسهیل در استان ۳۲۶ مصوبه در بخش صنعت و معدن تصویب شد، اظهار داشت: ۷۲ درصد مصوبات معادل ۲۳۷ مورد در خصوص بانک‌ها و مشکلات صنایع با این بخش بوده است.

بهمن پرویزی با اشاره به این که 8.21 درصد این مصوبات انجام و ۲۱ درصد در دست اقدام و بیش از ۴۰ درصد آنها عملیاتی شده است، افزود: امکان عملیاتی شدن ۵ درصد این مصوبات وجود نداشته و در ۲۵ درصد نیز اعلام شده که بخش صنعت پیگیری لازم را نکرده است.

وی به پیگیری دلایل ۲۵ درصدی که مورد توجه تولیدکنندگان نبود اشاره کرد و گفت: در یکی از مصوبات از سوی بانک‌ها پیشنهاد داده شد که اقساط بدهی تولید به بانک‌ها ۶۰ ماهه تقسیط شود و به ازای افزایش زمان پرداخت، بانک ۱۰ تا ۱۱ درصد سود بیشتر حاصل کند که متأسفانه تولیدکنندگان رقبتی به انجام این کار نشان ندادند.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به حرکت خوب امسال وزارت جهاد کشاورزی  بیان داشت: رقم خوبی در این بخش دیده شده و در جلسه شهرستان اصفهان نیز مقرر شد که صنایع تبدیلی به گونه ای از این اعتبارات استفاده کنند.

وی تصریح کرد: قرار است ۲۱۰ میلیارد تومان از طریق آمایش در اختیار سرمایه در گردش صنایع قرار گیرد و امید است با پیگیری این اعتبارات به استان تخصیص یابد.

کد خبر 1596391

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 1 =