11 هزار راننده گیلانی کارت سلامت دریافت کردند/ استقرار طب کار در رشت و انزلی

رشت - خبرگزاری مهر: مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گیلان گفت: با هدف ار تقای سلامت جسمی و روحی رانندگان حرفه ای برون شهری و افزایش ضریب ایمنی حمل و نقل جاده ای 11هزار و 390 نفر از رانندگان بخش بار و مسافر از سوی مراکز مجاز طب کار رشت و انزلی معاینه و کارت صحت و سلامت دریافت کردند.

سبحان الله علیپور در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: به استناد بند "ه" ماده سه آئین نامه حمل و نقل بار و مسافر کشور با هدف کاهش تصادفات جاده ای ناشی از عوامل انسانی معاینات شغلی رانندگان هر دو سال یکبار توسط شرکتهای طب کار بخش خصوصی و بر اساس دستورالعمل اجرایی نحوه معاینات پزشکی و ضوابط صدور کارت صحت و سلامت رانندگان ابلاغی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور انجام می گیرد.

وی اظهارداشت: در این گونه آزمایشات تمامی اختلالات احتمالی بینایی، شنوایی، کلیوی، غدد و حرکتی، روحی روانی و همچنین تنفسی و فشار خون رانندگان ارزیابی و در صورت نیاز رانندگان برای معالجه به پزشکان متخصص تا طی مراحل کامل درمان معرفی خواهند شد.

مدیرکل پایانه های گیلان مدت زمان صدور و تحویل نهایی کارت را در صورت تکمیل مدارک هنگام ثبت نام اولیه 24 ساعت ذکر کرد.

وی همچنین اخذ گواهی عدم اعتیاد را نیز از مدارک لازمه و مهم رانندگان هنگام ثبت نام اولیه دانست و گفت: رانندگان باید از مراکز صلاحیت دار گواهی مزبور را گرفته و به مراکز طب کار هنگام ثبت نام ارائه دهند و بدون ارائه آن امکان صدور کارت نخواهد بود.

علیپور تاکید کرد: کارت صحت و سلامت از مدارک اصلی و فردی رانندگان حرفه ای جاده ای محسوب و شرکتها و موسسات حمل و نقل باید رانندگان را ملزم به داشتن این کارت کرده و از تحویل بار و مسافر به آنان بدون کارت خوداری کنند.

وی یادآورشد: از ابتدای استقرار مراکز طب کار در پایانه های بار رشت و انزلی 67 هزار و 300 مورد مراجعه و معاینات شغلی انجام پذیرفته و ثبت شده است.

کد خبر 1596411

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =