سی و سومین جشنواره نقاشی "هنر در روستا" برگزار می شود

قائم شهر - خبرگزاری مهر: سی و سومین دوره جشنواره نقاشی "هنر در روستا"، همزمان با روز جهانی موزه در قائم شهر برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه هنر در روستا به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، در نظر دارد سی و سومین دوره برنامه های فرهنگی و هنری خود را در روزهای 28 و 29  اردیبهشت  ماه سال 91 در سطح ملی در روستای کوتنا قائم شهر برگزار کند.

بیش از 50 هنرمند از نقاط مختلف کشور در این دو روز آثار هنری خود را در قالب هنر جدید و زیر شاخه های آن از جمله  چیدمان، هنر محیطی، ویدئو آرت در باغ دبیرخانه هنر در روستا به نمایش می گذارند.

نمایشگاه عکس های قدیمی روستا، نمایشگاه نقاشی کودکان روستاهای ایران، نمایشگاه نقاشی کودک پنج ساله،  نمایش فیلم ها و عکس ها از سفرهای اعضای دبیرخانه به روستاهای کشور، سخنرانی، نقد و بررسی از جمله برنامه های سی و سومین دوره هنر در روستا است.

اعضای دبیرخانه هنر در روستا که متشکل از هنرمندان تجسمی و جوانان کشور هسند، در طی این سالها به روستاهای مختلف کشور سفر کرده و با نگاه تعاملی و رویکرد دو سویه بین خود ( هنرمندان ) و جامعه ( روستائیان ) ارتباط تنگاتنگ فرهنگی و هنری برقرار کردند.

ارتباطی که منشا آن بخشی از فرهنگ، باورها و ارزشهای کشور را تقویت بخشیده و دستاورد آن مجالی است برای پژوهشگران که می توانند دریچه های نوین علمی و عملی بویژه در حوزه آموزش و پرورش  را برای آنان باز کند.

کد خبر 1601914

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =