باغ پرندگان در قم احداث می‌شود

قم - خبرگزاری مهر: شهردار منطقه چهار قم از ایجاد و راه اندازی باغ پرندگان در بوستان علوی طی سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد نکونام با اشاره به این که بوستان علوی قم مکانی است که همشهریان بسیاری در آن حضور پیدا کرده و به عنوان مکانی ییلاقی مطرح است، افزود: توسعه و بهسازی این بوستان را در دستور کار قرار داشته و نگهداشت و مبلمان آن نیز جزو مسائل مهم است.

وی تصریح کرد: به دنبال ایجاد باغ پرندگان در این بوستان هستیم و روشنایی آن را نیز با سه برج نوری تأمین خواهیم کرد.

شهردار منطقه چهار درباره برنامه‌های این شهرداری در سال 91 ابراز داشت: در اولین فرصت به دنبال این هستیم که مراجعات مردمی را مدیریت کرده و حداقل پذیرش صدور پروانه را داشته باشیم و بستر  it را نیز فراهم کنیم و در ناحیه رواج دهیم.

وی تصریح کرد: باید از رفت و آمدهای مردمی جلوگیری کرده و تراکم جمعیت کمتری داشته باشیم تا رضایت همشهریان را فراهم کنیم.

نکونام افزود: یکی از برنامه‌های ما در سال جاری این است که نیروهای آموزش دیده را در نواحی مستقر کرده و اولین ناحیه را ناحیه سه شهرداری منطقه چهار در نظر گرفته‌ایم تا حضور مردم محل به ناحیه خودشان باشد و از رفت و آمدها جلوگیری به عمل آوریم.

شهردار منطقه چهار در خصوص بازدیدهای میدانی بیان داشت: در نظر داریم از اطلاعات نقشه برداری تحت برنامه GIS استفاده کنیم و بازدیدهای میدانی را حذف کنیم که این امر هم تسهیل در کارها را در بر داشته و هم رضایت شهروندان را در پی خواهد داشت.

وی ابراز داشت: در حوزه تملک در نظر داریم تا بحث تملک دو محور شرقی(خیابان انسجام) و غربی(خیابان ساحلی) جمهوری را داشته باشیم که در ضلع شرقی تملک ها انجام شده و مشکل نداریم و در ضلع غربی نیز برنامه ها را در دستور کار داریم.

نکونام درباره روشنایی خیابان ها گفت: این بحث را نیز به جد دنبال خواهیم کرد و ادامه خیابان کریمی تا خیابان انسجام روشن خواهد شد.

وی بیان داشت: در نظر داریم که بلوار شهید کریمی را به خیایان عدالت متصل کنیم که رینگ ترافیکی منطقه ایجاد شده و موجب کاهش مسائل ترافیکی خواهد شد.

شهردار منطقه 4 با اشاره به بوستان های محلی ای گفت: در دیداری که با همشهریان داشتیم به این نکته بسیار اشاره می کردند که این امر را در دستور کار داشته و بوستان زین الدین تا هفته دفاع مقدس راه اندازی و به بهره برداری خواهد رسید.

نکونام درباره تملک خیابان فردوسی گفت: بازگشایی این خیابان را به عنوان اولویت اول در دستور کار خواهیم داشت و از خیابان صدوقی تا مفتح در دو فاز ایجاد خواهیم کرد.

اختصاص 500 میلیون تومان برای تجهیز بوستان مخصوص بانوان

وی درباره بوستان نرگس گفت: این بوستان ویژه بانوان بوده و در تلاش هستیم تا تدبیری اندیشیده تا برای کارهای عمرانی نیز نیروهای مرد وارد نشده و از نیروهای زن استفاده کنیم.

شهردار منطقه چهار بیان داشت: 500 میلیون تومان اعتبار برای این پارک در نظر گرفتیم و سیستم روشنایی و ساخت آلاچیق ها را در سال جاری انجام خواهیم داد.

وی گفت: یکی دیگر از کارهای عمرانی ما در سال 91 که از سال گذشته نیز آغاز شده و در رفع ترافیک موثر است آماده سازی ادامه خیابان ساحلی از رمپ شکروی تا پل انقلاب است که زیر سازی ها انجام و آسفالت خواهد شد.

نکونام در خصوص سامانه 137 این منطقه گفت: بیشترین خواسته مردم از ما لکه گیری آسفالت بود که در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته و با 170 تن آسفالت نهضت آسفالت راه اندازی خواهیم کرد. 

کد خبر 1602060

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 6 =