دانشکده پزشکی در ورامین مستقر می‌شود

استان تهران – خبرگزاری مهر: طبق توافق صورت گرفته با دانشگاه شهید بهشتی، از ابتدای مهرماه سال جاری دانشکده پزشکی، علوم پزشکی و دانپزشکی در شهرستان ورامین مستقر شده و دانشجو می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این دانشگاه به صورت سراسری و ملی اقدام به پذیرش دانشجو خواهد کرد و به همراه آن واحد بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در ورامین مستقر خواهد شد.

شورای اسلامی و شهرداری ورامین ساختمان و بنای این دانشکده را که در بهترین نقطه شهر واقع شده است، به دانشکده شهید بهشتی هدیه کرده اند تا دانشکده سراسری علوم پزشکی بتواند در آن مستقر شود.

استقرار این دانشگاه علاوه بر فواید علمی و آکادمیک، باعث حضور تعداد زیادی پزشک، استادان علوم پزشکی و هیئت علمی در ورامین می شود که این امر می تواند بیمارستانهای ورامین را به عنوان بیمارستان آموزشی فعال کرده و سطح بهداشت و سلامت منطقه را ارتقا بخشد.

آغاز طرح بهبود و ساماندهی سد معبر در دماوند

شهردار دماوند با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی سد معبر در شهرداری دماوند، از آغاز طرح بهبود و ساماندهی سد معبر موجود در شهر خبر داد.

مرتضی همتی گفت: ستاد ساماندهی سد معبر در شهرداری نقش مؤثری را در ساماندهی و یا برخورد با سد معابر سطح شهر دارد.

وی افزود: اجرای قانون سد معبر ضمن تأمین و حفظ حقوق شهروندان، موجب زیبایی معابر سطح شهر و نیز آرامش و آسایش شهروندان می شود.

این مسئول با بیان اینکه برخورد موردی چاره حل مشکل نیست، خواستار شد تا ستاد در چارچوب قانون با تصویب شیوه نامه ای مدون در راستای تأمین حقوق شهروندان برنامه ای پایدار داشته باشند.

بیش از پنج هزار واحد مسکونی مهر به متقاضیان ورامین تحویل داده شد

رئیس اداره مسکن و شهرسازی شهرستان ورامین گفت: از زمان اجرای طرح مسکن مهر، بیش از پنج هزار واحد مسکونی در قالب پروژه مسکن مهر در شهرستان ورامین تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است.

محمد رنجبر افزود: در حال حاضر بیش از 15 هزار واحد در قالب پروژه مسکن مهر در شهرستان ورامین و بیش از هفت هزار واحد مسکونی مهر در شهرستان پیشوا در حال احداث بوده و به زودی به متقاضیان واگذار می شود.

وی عنوان کرد: سهم شهرستانهای ورامین و پیشوا از دریافت تسهیلات مسکن مهر، 22 هزار واحد است که در این زمینه این دو منطقه توانسته اند این تسهیلات را به صورت کامل جذب کنند.

کد خبر 1602150

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =