تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اهانت به ساحت مقدس امام هادی (ع) را محکوم کرد

مشهد - خبرگزاری مهر: در پی اهانت به ساحت قدسی حضرت امام علی النقی (ع)، حوزه های علمیه و کارشناسان علوم دینی و سازمان و نهادهای فرهنگی مواضع شدیدی نسبت به این رفتار موهن صورت گرفت در همین رابطه مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در جایگاه مجاورت با مضجع شریف رضوی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این بیانیه گفته است: ساحت قدس انبیاء الهی و ائمه طاهرین از حقیقت الهی و ملکوت عرش تغذیه می کند و از هر گونه خطا و گناه مصون است و همواره چراغ هدایت و راهنمای بشریت در جنبه های گوناگون بوده است.

حجت الاسلام محمود مرویان حسینی در این بیانیه تصریح کرده است: امتیاز مکتب اهل بیت (ع) آن است که مفتخر به تربیت انسان های کامل و جلوه های اسماء و صفات الهی در قالب بشری شده است.

وی افزوده است: شخصیت تابناک ائمه هدی (ع) راه دانش و فضیلت، خدمت به انسان ها، مبارزه با ستم و قدرتهای استکباری را روشن کرده و همراه با حماسه، عرفان و در کنار دانش معنویت را به انسانیت و تاریخ ارائه کرده است.

وی ادامه داده است: به همین دلیل است که میلون ها نفر دلداده و عاشق این اولیاء الهی هستند و حرم این انسانهای بی بدیل، ملجا و زیارتگاه خردمندان و فرهیختگان است، ما شک نداریم که درخشش این خورشیدهای عالمتاب، شب پرستان و قدرتهای فاسد جهانی و ایادی خود فروخته و آلوده را به وحشت انداخته تا دست و پایی بی هدف بزنند.

مرویان افزوده است: بی تردید این اهانت ها به ساحت قدس اهل بیت (ع) بویژه امام هادی (ع) که زیارت جامعه کبیره ایشان منشور امامت و ولایت و موج عرفان در محضر ولایت است، با این توطئه ها تابناک تر و جذاب تر خواهد شد و فصلی جدید در دلدادگی و بصیرت یابی امامت در  بین جوانان خواهد گشود و چهره کریه دشمنان و ترس جریان ها و مکتب های دست ساخته استکباری را نمایان تر می کند.

وی گفته است: بر همین اساس به همه مبلغان، ائمه جماعات، مداحان و شاعران آیینی و هنرمندان دینی و هیئات مذهبی و شبکه های اجتماعی مرتبط توصیه می شود، تفسیر و تبیین جملات نورانی زیارت جامعه کبیره حضرت امام هادی (ع) را در دستور کار خویش قرار دهند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزوده است: رجاء واثق دارم که فرهیختگان جامعه، دین باوران، اسلام شناسان و دست اندرکاران عرصه فرهنگ اسلامی با ارائه کارهای ناب و اقدامات موثر و زیر بنایی به افکار تشنه نسل جوان پاسخ خواهد داد و یاوه گویان و توطئه گران را افشاء و رسوا خواهد کرد.

کد خبر 1602344

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 3 =