امام خمینی(ره) روح خفته بشر را احیا کرد

قم - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه قم با بیان اینکه یاد امام راحل برای ملت ایران و جهان هستی سرنوشت ساز و مهم است گفت: امام خمینی (ره) روح خفته بشر را احیا کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله احمد بهشتی ظهر دوشنبه در همایش ملی امام خمینی(ره) و تعلیم و تربیت اسلامی که در دانشگاه قم برگزار شد، بزرگ‌ترین خدمت امام خمینی(ره) به بشریت را احیا کردن روح خفته آنها عنوان کرد و افزود: حضرت امام خمینی (ره) با بیدار کردن روح خفته مردم، آنها را در برابر ظلم و جور طاغوت بیدار کرد و با ایجاد موجی عظیم در کشور موجب فرار دشمنان ملت و خائنان از این کشور شد.

وی با بیان اینکه این موج همچنان ادامه دارد ابراز داشت: امروز بیداری اسلامی که در جهان شاهد آن هستیم برگرفته از انقلاب اسلامی ایران است که ملت‌های آزاده را در برابر ظلم استکبار بیدار کرده است.

رئیس عالی همایش ملی امام خمینی(ره) و تعلیم و تربیت اسلامی ادامه داد: اگر ملتی خود را بشناسد و با همفکری و هماهنگی با یکدیگر در برابر ظلم قیام کنند می‌توانند حکومت چند هزار ساله‌ای مانند حکومت شاهنشاهی ایران را از پای درآورد.

نقش رهبری در افغانستان و آمریکا

وی همچنین به نقش رهبری در این عرصه اشاره کرد و گفت: مشاهده می‌کنیم که امریکا به افغانستان و عراق حمله کرد و در این دو کشور حضور یافت، ولی با پررنگ بودن نقش رهبری مرجعیت در عراق نتوانست در این کشور باقی بماند ولی به دلیل نبود چنین رهبری در افغانستان، هنوز هم در این کشور حضور دارد و بر اساس معاهداتی قرار است این حضور ادامه داشته باشد.

آیت الله بهشتی با اشاره به اقتدار زن و مردم در نگاه امام خمینی (ره) اظهار کرد: حضرت امام (ره) به مردم همت بلند داد که این کار موجب شد تا مردم با روحیه اسلامی از پیروی از نفس و شهوت به غزت و سربلندی برسند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه کنار هم نشتن دختر و پسر در دانشگاه با همت بلند سازگار نیست تصریح کرد: اینکه برخی می‌گویند چرا دختر و پسر در دانشگاه نمی‌توانند کنار هم بنشینند باید بدانند که این کار با همت بلند انسان سازگار نیست.

وی در پایان یادآور شد: عزت زن به اندازه‌ای است که از دامن او مردم به عرش الهی می‌رسد و این بر اهمیت نقش زنان و مسئولیت آنها اضافه می‌کند.

 

کد خبر 1602378

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =