88 ورزشکار قهرمان کرمانی در عرصه های آسیایی و جهانی تجلیل شدند

کرمان - خبرگزاری مهر: تجلیل از 88 ورزشکار قهرمان کرمانی، افزایش سرانه ورزشی کرمان به 55 سانتیمتر مربع، اعزام تیم طناب کشی بانوان روستایی کرمان به رقابت های قهرمانی کشور از جمله اخبار ورزشی استان کرمان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، 88 ورزشکار قهرمان و پهلوان استان کرمان که در میادین مختلف آسیایی، جهانی و بین المللی با کسب مدال در دو سال گذشته برای کشور و استان کرمان افتخار آفریدند، با حضور استاندار و سایر مسئولان مورد تجلیل قرار گرفتند.

70 نفر از این قهرمانان ورزشکاران صاحب مدال در رقابت های آسیایی و جهانی هستند و 18 نفر دیگر نیز از مربیان، سرپرستان و داوران کرمانی حاضر در این میادین به همراه تیم های ملی ایران بوده اند.

استاندار کرمان در این آیین موفقیت و افتخار آفرینی اخلاقی و ورزشی این ورزشکاران را تبریک گفت و اظهار داشت: اهتزاز پرچم ایران در کشورهای مختلف جهان و در رشته های گوناگون و در گروه های سنی مختلف به عزت و افتخار ایران می افزاید.

اسماعیل نجار تصریح کرد: همواره در گذشته و امروز ایران اسلامی قهرمانان بزرگی را در عرصه های مختلف داشته است که هیچ چیز کم نگذاشته اند و در همه عرصه ها افتخار آفرین بودند.

وی برای تداوم موفقیت های ورزشکاران استان کرمان در میادین مختلف بین المللی و جهانی آرزوی موفقیت کرد و افزود: امیدواریم این درخشش ها ادامه داشته باشد.

در این آیین از قهرمانان رقابت های آسیایی، غرب آسیا، جهانی، پاراالمپیک و سایر عرصه های بین المللی با اهدا لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

سرانه فضای ورزشی استان کرمان به 55 سانتیمتر مربع رسید

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: سرانه فضای ورزشی استان کرمان در حال حاضر با 55 سانتیمترمربع سرانه فضای ورزشی استان کرمان در سطح میانگین کشور است.

محمد فولادی افزود: استان کرمان از نظر نیروی انسانی نیز مانند بسیاری از نقاط کشور از افراد توانمند در همه رشته ها و بخش ها برخوردار است به گونه ای که می توانند در جهان نقش آفرینی کنند.

فولادی مشکل اصلی ورزش را کمبود اعتبارات عنوان کرد و گفت: اعتبار ما محدود است و به میزان نیاز کشور برای استفاده همه از ورزش نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، بیان کرد: در چنین شرایطی باید با ایجاد اعتماد بین مردم از امکانات مردمی برای توسعه ورزش استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه مسوولیت ورزش حرفه ای بر عهده باشگاههاست، گفت: اداره کل ورزش و جوانان در تصمیمات اتخاذ شده توسط آنها از جمله انتخاب مدیرعامل، سرمربی و بازیکن نقشی ندارد و به همین دلیل نیز پاسخگوی عملکرد آنها نیز نخواهد بود.

فولادی، در ادامه به اهمیت پرداختن به ورزش همگانی با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پرداخت و گفت: در برنامه جامع تدوین شده برای ورزش، ورزش همگانی را زیر مجموعه شهرداری ها دانسته اند که در بسیاری از کشورها نیز اینگونه است.

وی تصریح کرد: از شهرداران برای استفاده از جایگاه حقوقی آنها در کشور ما برای مسئولیت هیئت ورزش های همگانی استفاده می کنند تا از امکانات آن نهاد در راستای ورزش همگانی بیشتر استفاده شود.

 معرفی سرپرست هیئت ورزش های همگانی کرمان
 
سرپرست هیئت ورزش های همگانی استان کرمان در جمع اعضای هیئت ورزش های همگانی گفت: پذیرفتن مسئولیت این هیئت موجب سرافرازی من است و باید برای نهادینه کردن ورزش همگانی تلاش کرد.
 
حجت الاسلام سید مرتضی حسینی بیان داشت: هنوز جایگاه واقعی ورزش در بین مردم وجود ندارد و اگر چه دیدگاهها نسبت به گذشته بسیار بهتر شده، اما هنوز هم جای کار زیادی وجود دارد.
 
وی اظهار داشت: شهرداری کرمان مدتی است از بحث تیم داری حرفه ای خارج شده و امکانات و پایگاههای ورزشی را برای پرداختن به ورزش همگانی مورد استفاده قرار می دهد.
 
معاون امور توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان نیز در این نشست گفت: مسئولان و مدیران شهرداری در کرمان همیشه حامیان ورزش استان بوده اند و در واقع شهرداری همیشه یار و همراه ورزش است.

عباس ارجمند تصریح کرد: با وجود اینکه شهرداری خود در زیرساخت ها مشکل داشته است اما در طول دو سال گذشته مکانی را به ما برای راه اندازی دفتر مشترک هیئت های ورزشی به صورت رایگان داده است تا هیئت های مختلف در جایی متمرکز به فعالیت های خود بپردازند.

وی ادامه داد: هیئت آمادگی و جسمانی نیز به تازگی به هیئت ورزش های همگانی پیوسته است که همین مسئله مسئولیت دست اندرکار این هیئت را سنگین تر می کند.
 
ارجمند همکاری و استفاده از فکر و ایده اهل فن و مشاوره را از جمله موارد رسیدن به موفقیت در همه کارها و به ویژه ورزش عنوان کرد.
 
در پایان این نشست حجت الاسلام سید مرتضی حسینی با دریافت حکم سرپرستی از سوی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان به طور رسمی به عنوان سرپرست هیات ورزشهای همگانی معرفی شد.

اعزام تیم طناب کشی بانوان روستایی و عشایری کرمان به رقابت های قهرمانی کشور

رئیس هیئت ورزش های روستایی و عشایری استان کرمان گفت: تیم طناب کشی بانوان روستایی و عشایری استان کرمان برای شرکت در رقابت های قهرمانی کشور عازم استان چهار محال و بختیاری شد.
 
فرهاد نژاد فصیحی بیان داشت: رقابت های طناب کشی قهرمانی کشور در بخش بانوان از 24 تا 26 اردیبهشت ماه جاری با حضور تیم هایی از سراسر کشور برگزار می شود.

وی تصریح کرد: تیم استان کرمان با 9 بازیکن، یک مربی و یک سرپرست عازم این رقابت ها شده است.

برای ارتقای ورزش کرمان باید بیش از گذشته تلاش کرد
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان در آیین تجلیل از قهرمانان ورزش استان کرمان، با اشاره به سمینار مدیران کل ادارات ورزش و جوانان سراسر کشور در تهران افزود: جزوه ای در قالب 24 بند به عنوان راهبردهای کار از سوی وزیر ورزش و جوانان ابلاغ شد که این رهنمودها در راستای سند چشم انداز 20 ساله و برنامه پنجم توسعه طراحی شده است.

محمد فولادی  تصریح کرد: این راهبردها را به تمامی شهرستانها و بخش های استان کرمان و سایر استان ها ارسال شده تا کار برای پیشرفت ورزش کشور بر مبنای آن انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، از تمامی مربیان، سرپرستان، داوران، ورزشکاران، مدیران و اصحاب رسانه برای تلاش در راستای ورزش استان رمان تقدیر کرد و گفت: کسب رتبه برتر کشور توسط روابط عمومی این اداره کل حاصل همکاری و هماهنگی این افراد با روابط عمومی بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه المپیاد ایرانیان دوباره در کشور برگزار خواهد شد، بیان داشت: استان کرمان در آخرین المپیاد ایرانیان، رتبه شانزدهم را داشت در حالیکه این رتبه حداقل باید بین ششم تا هشتم باشد.

فولادی یادآور شد: برای موفقیت بیشتر استان کرمان در المپیاد ایرانیان، المپیاد کرمانیان را قبل از هر استان دیگری برگزار خواهیم کرد تا اردوهایی که به همین منظور تشکیل می شود باعث بالا بردن جایگاه ورزش استان کرمان شود.

وی بر توجه و پرداختن هر چه بیشتر به ورزش بانوان برای کسب مدال آوری بیشتر در ورزش بانوان تاکید کرد و افزود: بانوان کرمانی نشان داده اند که در ورزش قهرمانی می توانند به آقایان درس بدهند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان، با اشاره به کسب رتبه های اول و سوم برای دو تیم استان کرمان در رقابت های لیگ برتر فوتبال بانوان و کسب جایگاه دوم تیم هندبال بانوان کرمان در رقابت های لیگ برتر اظهار داشت: بانوان جایگاه خوبی در کشور دارند که توجه به آنها می تواند موجب افتخار دیار کریمان شود.

فولادی در بخش دیگری از سخنان خود به کمبود اعتبارات ورزش استان کرمان در سال 90 اشاره کرد و گفت: اعتبارات ورزش استان کرمان در سال گذشته یک پنجم این اعتبارات در سال 89 بود که این موضوع به دلیل ادغام دو سازمان تربیت بدنی و جوانان و تشکیل وزارت ورزش، مشکلاتی را برای ما از بعد اعتباری ایجاد کرد.

وی ضمن تشکر از همه فعالان ورزش که در سال گذشته با نجابت به کار خود ادامه دادند و هیچ برخوردی را به دلیل کمبود اعتبارات از سوی هیچ کس شاهد نبودیم، گفت: خوشبختانه در حال حاضر اعتبارات به استان ها داده شده و به همین دلیل ما پس از دو سال موفق شدیم با کمک از اعتبارات فرهنگی سفر هیئت دولت به استان از قهرمانان و پهلوانان استان کرمان تجلیل کنیم.

این مسئول ادامه داد: دستورالعملی در شورای ورزش اداره کل ورزش و جوانان در نظر گرفته شده که برای قهرمانان استان کرمان بر اساس جایگاه کسب مقام آنها در رقابت های مختلف از 500 هزار تومان تا 20 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان اظهار داشت: در این آیین نیز از 70 ورزشکار قهرمان آسیا و جهان و 18 مربی و سرپرست و داور کرمانی تیم های ملی کشور تجلیل شد که از 500 هزار تومان تا هشت میلیون تومان با توجه به رتبه کسب شده، هدایایی اهدا شد.
 
فولادی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انجام ورزش حرفه ای بر عهده باشگاه های ورزشی است، گفت: ما در جذب سرمربی و بازیکن و مدیر نقشی در مجموعه یک باشگاه نداریم و به همین دلیل نیز خود باشگاه ها باید در رابطه با نتایج حاصل شده خواه مطلوب و مناسب و خواه ضعیف به مردم و مسوولان و رسانه ها پاسخگو باشند.
 
وی بررسی پرداختن به تیم های پایه در گروه های سنی مختلف و پیگیری بحث آموزشی و نظارت بر ورزش را مسئولیت اداره کل ورزش و جوانان دانست و گفت: در سال 90 در بعد آموزشی 30 درصد رشد را در ورزش استان رمان شاهد بودیم.
فولادی، تصریح کرد: در حال حاضر 13 هزار داور و مربی در استان کرمان داریم که سه هزار نفر از آنها در سال 90 آموزش دیده اند و مدرک کسب کرده اند.
 
در پایان این آیین با حضور استاندار کرمان از قهرمانان و پهلوانان آسیایی و بین المللی استان کرمان با اهدا لوح سپاس و هدایی تجلیل شد.
کد خبر 1602528

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =