منطق ما در برابر اسرائيل منطقي نيست كه با گذشت زمان كهنه شود

بمباران سد شهيد عباسپور و سد دز ، حمله هوايي عراق به تأسيسات نفتي اهواز ، پيشنهاد هاشمي رفسنجاني براي برقراري امنيت در خليج فارس از جمله اتفاقات مهم بيست وپنجم مرداد ماه در طول دوران دفاع مقدس است .

61/05/25 

در درگيريهاي بين نيروهاي خودي و افراد ضد انقلاب از جمله كومله در اطراف سر پل ذهاب و اروميه، پنج تن از ضد انقلاب كشته يا زخمي شدند و از نيروهاي خودي نيز سه تن به شهادت رسيدند و شش تن مجروح شدند.

هيجده روستاي آزاد شده در اطراف صائين دژ، مبلغ 21 هزار ريال به جبهه هاي جنگ كمك كردند.

 چند روستا در منطقه "شپيران" به همت سپاه پاسداران و پيشمرگان كرد مسلمان پاكسازي شد.

 عناصر سازمان منافقين  در اطراف رودسر و تهران سه تن از افراد محلي را شهيد كردند.

گزارش روزنامه جمهوري اسلامي از تشييع سه تن از نيروهاي كميته انقلاب اسلامي كه منافقين آنان را زير شكنجه به شهادت رساندند: پيكر پاك آنان در ميان هزاران تن از امت عزادار تهران با حضور شخصيتهاي سياسي و مذهبي با دادن شعارهايي چون "دادستان، دادستان، به خاطر مكتب من، شكنجه هاي تن من، القصـاص، القصـاص" و ... از مقابل كميته انقلاب اسلامي تشييع شد.

 خبرگزاري فرانسه نيز در گزارشي از اين مراسم، درباره مبارزه جمهوري اسلامي با ترورهاي داخلي نوشت: مبارزه اي كه مقامات ايراني از چند روز قبل عليه تروريسم داخلي شروع كرده بودند، مشخص تر شد. مقامات ايراني به اين "اعمال تروريستي" با كشف فزاينده مخفيگاههاي آنها پاسخ ميدهند.

 دومين جلسه دادگاه صادق قطب زاده و مهدي مهدوي همدست وي امروز تشكيل شد. مهدوي در گزارشي نتايج و تصميمهاي گرفته شده در جلسه هاي متعدد و نيز ديدار و مشورت آنها با اشخاص داخلي و خارجي و قصد خود از سفر به كشورهاي لبنان، سوريه، آلمان و عربستان را تشريح كرد. مهدوي خطاب به قطب زاده: من از شما ميخواهم كه براي سبك كردن بار گناهان خود حقايق را بگوييد.

مصاحبه رئيس مجلس شوراي اسلامي پس از بازگشت از سفر هند به تهران: مسافرت سرنوشت سازي بود. در مورد غيرمتعهدها سفر اين هيئت در موضعگيريهاي اخير نقش مؤثري داشته است.

قائم مقام و معاون سياسي وزيرامورخارجه جمهوري اسلامي ايران هر كدام جداگانه پيامهاي رئيس جمهور ايران به رئيس جمهور كوبا و پادشاه نپال را تسليم آنها كرده اند. يك مقام سياسي نپال: دولت ايران در نتيجه ادامه جنگ با عراق و تلاشهاي كنوني خود، در بين كشورهاي غيرمتعهد كاملاً از نظر سياسي منزوي شده است.

مصاحبه معاون امور بين المللي وزيرامورخارجه جمهوري اسلامي ايران در هند: به همان دليلي كه كنفرانس سران جنبش در بغداد برگزار نميشود، نشست وزراي خارجه نيز در اين محل برگزار نخواهد شد.

مصاحبه وزير نفت ايران در الجزاير: صدام تلاش ميكند كه حداقل اجلاس وزراي خارجه كشورهاي غيرمتعهد را در بغداد تشكيل دهد ولي در اين كار موفق نميشود. براي كشورهاي غيرمتعهد مشخص شد كه بغداد نميتواند محل برگزاري اجلاس آنها باشد.

تلاش عراق براي به دست آوردن "حداقل امتياز ":

راديو امريكا: «دولت عراق از مصر خواسته است تا در طرح برگزاري كنفرانس وزيران خارجه كشورهاي عضو نهضت عدم تعهد در بغداد، از عراق پشتيباني كند.»

خبرگزاري فرانسه: وزيرامورخارجه كويت گفت كه اگر كنفرانس مزبور در بغداد نباشد، شركت نخواهد كرد.

 راديو بي.بي.سي.: معاون وزيرخارجه عراق حامل نامه صدام حسين براي حسني مبارك وارد مصر شد.

وزير دفاع عراق: دشمن ايراني، بخش مركزي جبهه جنگ را براي تهاجم جديد به آن سوي مرزهاي عراق برگزيده است.

يكي از مبارزان انقلاب اسلامي عراق: در انفجار سفارت عراق در پاريس، 7 تن از اعضاي كميته نظامي عراق به همراه 9 تن ديگر كشته شده اند كه اين افراد كليه خريدهاي تسليحاتي عراق از فرانسه را برعهده داشته و نيز با فراريان ايراني در آن كشور ارتباط داشته اند.

 نشريه كرسنت اينترنشنال: انگلستان و عراق بر سر قرارداد دو ميليارد دلاري وارد مذاكره ميشوند.

 خبرگزاري كويت: عراق از ژاپن وام دولتي كم بهره درخواست كرده است. ژاپن در پروژه هاي اقتصادي عراق شركت ميكند.

گزارشي با عنوان « تجارت اسلحه با عراق » از هفته نامه "دي نوي" چاپ برلن غربي: كاميونهاي نظامي به جاي ماشينهاي جمع آوري زباله، خودروهاي تانك بر و كاميونهاي نظامي از بندر "برمن" آلمان به عراق ارسال ميكنند.

رؤساي جمهوري يوگسلاوي، اندونزي و دولتهاي سودان و جيبوتي در مورد جنگ ايران و عراق ابراز نگراني كردند.

 "پيتر استامويچ" رئيس جمهور يوگسلاوي: اين جنگ براي خط مشي جنبش عدم تعهد زيان آور است.

گزارش خبرگزاري فرانسه در مورد تهديدهاي اخير صدام مبني بر بمباران تأسيسات نفتي ايران به خصوص جزيره خارك: صدام پس از دادن امتياز بزرگي به ايران، اكنون براي به دست آوردن ابتكار در عمليات جنگي، گامهاي تازه اي برداشته است. به عقيده ناظران آگاه در بغداد، اين حركت عراق به منظور تعديل افكار عمومي مردم عراق و ايجاد تشنج در منطقه براي دامن زدن به صلح صورت ميگيرد.

65/05/25

 تذكرات فرمانده كل سپاه به فرماندهان يگانهاي مأمور در عمليات در منطقه حاج عمران(كربلاي2).

بازديد  رحيم صفوي از منطقه عملياتي دربنديخان؛ پيشنهاد وي براي مشكل بُعد مسافت تا خط دشمن در شب عمليات؛ احتمال لغو عمليات به علت صعب العبور بودن معبرهاي وصولي و بُعد مسافت تا به هدف.

 بمباران سد شهيد عباسپور مسجد سليمان و سد دز در دزفول؛ توقف نيروگاه 1000 مگاواتي شهيد عباسپور؛ شهادت جراحت هشت تن، سرنگوني يك هواپيماي عراقي.

شوروي تا پايان سال جاري ميلادي 34" ميگ 25"، 12"ميگ 23"، 12 بمب افكن؛ 115 هليكوپتر و 2330 موشك به عراق تحويل خواهد داد.

انفجار يك بمب در نزديكي مكان برگزاري نماز عيد قربان در شهر قم موجب شهادت 15 تن و جراحت بيش از 100 تن شد و قسمتهايي از حرم حضرت معصومه(س) آسيب ديد.

اخراج 20 تن از مردم عراق از طريق منطقه مرزي جوانرود؛ عراق قصد دارد خانواده هاي عرب جنوب عراق و مصري را جايگزين خانواده هاي كرد و تركمن در استانهاي سليمانيه و كركوك نمايد.

ارسال كمكهاي مردمي و اعزام نيروهاي بسيجي از استانهاي خراسان، كرمان، فارس، ايلام و شهرهاي فيروزآباد، سپيدان و قزوين به جبهه

اعزام چهارمين گردان مبلغان فرهنگي سازمان تبليغات اسلامي به جبهه هاي جنگ؛ تأكيد فرمانده كل سپاه در بوشهر بر ندادن فرصت به دشمن.

 نماينده ايران در سازمان ملل از پيشنهاد دبيركل سازمان ملل درباره خودداري ايران و عراق از حمله به مناطق مسكوني و غيرنظامي استقبال كرد.

 وزير امور خارجه ايران در كنفرانس خلع سلاح ژنو خواستار برخورد قاطع مجامع بين المللي با عراق به دليل كاربرد سلاحهاي شيميايي، شد.

رئيس جمهور يمن و نخست وزير يونان از توقف جنگ بين ايران وعراق و پيشنهاد صلح صدام حمايت كردند. يونان اخيراً بيش از يكصد هزار گلوله توپ 105 ميليمتري به عراق صادر كرده است.

 جينزديفنس: «جنگ خليج فارس به دليل يك بن بست اقتصادي به پايان خواهد رسيد. اصرار ايران براي بركناري صدام و بحران اقتصادي باعث بي ثباتي رژيم عراق شده است.»

راديو امريكا: درايران اقدامات وسيعي براي سربازگيري جريان دارد، اما از تدارك لجستيكي براي پشتيباني از چنين حمله بزرگي، اثري نيست. عراق به ليست كشورهايي كه معامله ايتالياييها با آنها خطرناك تلقي ميشود، اضافه شده است.

ديدار تبليغاتي وزير دفاع كويت از جزيره بوبيان؛ راديو اسرائيل: فرمانده ارتش كويت تداركات نظامي براي مقابله با حمله احتمالي ايران به جزيره بوبيان را مورد بررسي قرار داد.

 نخست وزير تركيه بمباران هوايي مناطق كردنشين شمال عراق را موفقيت آميز خواند.

 آيت الله خامنه اي در نماز عيد قربان: دشمنان اسلام در سرتاسر جهان اسلام به توطئه وابسته كردن هرچه بيشتر جوامع اسلامي از نظر سياسي، اقتصادي و نظامي به استكبار جهاني و در منطقه ما، به خصوص به اسرائيل مشغول اند... منطق ما در برابر اسرائيل منطقي نيست كه با گذشت زمان كهنه شود.

حمله هواپيماهاي عراقي به جزيره خارك .

انجام عمليات عاشوراي 3 .

66/05/25

حمله هوايي عراق به دو واحد از تأسيسات نفتي اهواز و استاديوم ورزشي صالح آباد .

 درگيري پنج ساعته نيروهاي خودي با عناصر كومه له در “ چهلخانه “ و “ چناره “ مريوان . 

پيشنهاد هاشمي رفسنجاني براي برقراري امنيت در خليج فارس : قطع حملات عراق به نفتكشها و خروج نيروهاي بيگانه از منطقه .

 در مصاحبه مطبوعاتي دريادار ملك زادگان مطرح شد : تشريح عمليات مين روبي و تكذيب درگيري هوايي ايران با امريكا .

ورود ناو امريكايي “ گوادال كانال “ به خليج فارس .

اعلام موافقت عمان با اعطاي امكانات پايگاهي محدود به ناوگان ضد مين انگليس .

تفسير روزنامه نيويورك تايمز از روابط ايران و شوروي : “ نزديكي آنها بعيد است .

 انفجار در تاسيسات نفتي عربستان

 

کد خبر 16044

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha