پدر خانواده استقلال فرزندش را دزد خطاب کرد/ ترسی از برکناری ندارم

مدیر عامل استقلال با بیان جملاتی چون پای مظلومی ایستادم، رسولی‌نژاد می‌خواهد مدیر عامل باشد، چرا هیئت مدیره باید از سرمربی لیست بخواهد،ترسی از برکناری ندارم و جای رسولی نژاد بودم فتح الله زاده را روی چشمم می‌گذاشتم به تشریح شرایط این باشگاه پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فتح الله‌زاده ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: من فکر می‌کنم مردم باید نظر بدهند که علی فتح الله زاده عملکرد خوبی در باشگاه استقلال داشته است یا نه. تیمی که از دو جام ممکن در یک فصل موفق شده یکی را کسب کند و با یک امتیاز فاصله نسبت به تیم قهرمان رتبه سوم لیگ را به دست آورده است، مردم بگویند موفق بوده است یا نه.

وی قهرمانی تیم استقلال در مسابقات جام حذفی را ارزشمند خواند و گفت: زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خواهد به کشورها سهمیه بدهد، نمی‌گوید اول قهرمان لیگ برتر هر کشور، بعد تیم دوم آن مسابقات و پس از آن قهرمان جام حذفی. AFC اول سهمیه را به قهرمان لیگ برتر می‌دهد، بعد قهرمان جام حذفی و پس از آن تیم‌های دوم و سوم لیگ برتر. این نشان می‌دهد که برای کنفدراسیون فوتبال آسیا قهرمانی جام حذفی به اندازه قهرمانی لیگ ارزشمند است.

مدیرعامل باشگاه استقلال یادآور شد: آنهایی که قهرمانی ما در جام حذفی را چندان ارزشمند نمی‌دانند، متوجه باشند که ما در دوره دهم لیگ برتر در لیگ نایب قهرمان شدیم اما برای رسیدن به مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا دو بازی پلی‌آف را پشت سر گذاشتیم، این درحالی بود که پرسپولیس قهرمان جام حذفی بدون بازی پلی‌آف به آسیا رسید. قهرمانی در جام حذفی ارزشمند است، چرا که شما به تیم اول این مسابقات می‌گویید قهرمان اما به تیم دوم لیگ چنین عنوانی نمی‌دهید.

خودزنی نمی‌کردیم قهرمان لیگ می‌شدیم
"استقلال را کهکشانی بستیم و انتظارات را از این تیم بالا بردیم"، فتح الله زاده با بیان این جمله افزود: اگر حاشیه‌های نابه‌جا وجود نداشت و خودزنی نمی‌کردیم می توانستیم جام دوم را نیز در این فصل علاوه بر جام حذفی به دست آوریم.

تضمین می‌کنید اگر مجیدی بود استقلال قهرمان می‌شد؟!
فتح الله زاده در واکنش به طرح این موضوع که اگر مجیدی بود استقلال می‌توانست قهرمان لیگ برتر شود، گفت: شما می‌توانید تضمین دهید اگر مجیدی بود استقلال قهرمان می‌شد. مجیدی پیش از جدایی از استقلال در هفت بازی گل نزده بود. قطر هم که رفت در هشت بازی موفق به گلزنی نشد. من نمی‌خواهم بگویم مجیدی بازیکن تاثیرگذاری نبوده است، اتفاقا تاکید دارم او خیلی بزرگ است اما در یک مقطع نتوانست زیاد گل بزند.

مشکل ما از کار افتادن خط میانی بود
وی افزود: ما در غیاب مجیدی از بابت گلزنی مشکلی نداشتیم و مشکل اصلی‌مان از کار افتادن خط میانی تیم با مصدومیت آندرانیک تیموریان، مجتبی جباری و خسرو حیدری بود. مثلث خط میانی ما با مصدومیت این سه بازیکن از کار افتاد و به اینها اضافه کنید، جدایی فرهاد مجیدی را. شما توجه کنید جباری، تیموریان و حیدری که برگشتند ما تمام تیم‌ها را "سه تا سه" تا زدیم.

مظلومی گفت جباری را برای بازی با نسف محروم نکنیم
مدیرعامل باشگاه استقلال با یادآوری چگونگی جدایی مجیدی از این تیم در خصوص مماشات با بازیکنی چون مجتبی جباری گفت: من قبول دارم که مدیرعامل باشگاه باید اقتدار داشته باشد اما گاهی اوقات باید نظر سرمربی را هم در خصوص برخورد با یک بازیکن جویا شویم. من در مورد جباری با آقای مظلومی صحبت کردیم که ایشان گفت با توجه به غیبت آندرانیک تیموریان، جباری را محروم نکنیم تا تیم در آن بازی دچار مشکل نشود. شاید اگر ما جباری را محروم می‌کردیم در همان بازی از آسیا حذف می‌شدیم.

کی گفته است ما جباری را بخشیدیم؟
"من در آن زمان به جباری آونتاژ دادم و امروز با او برخورد می کنم"، فتح الله زاده با تاکید براین موضوع افزود: کی گفته است ما جباری با بخشیدیم ما او را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال معرفی کرده‌ایم و هر تصمیمی این کمیته بگیرد در خصوص این بازیکن اعمال خواهیم کرد.

مرا زدند که چرا با قلعه نویی ناهار خوردم
مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص ملاقات خود با امیر قلعه نویی گفت: این مربوط می شود به خیلی وقت پیش. متاسفانه مرا زدند، چون با امیر قلعه نویی ناهار خوردم. من که کار بدی نکرده بودم. من به عنوان بزرگ‌تر خانواده استقلال و مدیرعامل باشگاه باید همه را دور هم جمع کنم.

پای مظلومی ایستادم
فتح الله زاده از حمایت خود از مظلومی یاد کرد و گفت: در مقاطعی از فصل خیلی‌ها به من گفتند که مظلومی را برکنار کنم تا استقلال نتیجه بگیرد اما من پای سرمربی تیم ایستادم. من پای مظلومی ایستادم اما مرا زدند، اگر پای او نمی‌ایستادم نیز مرا می‌زدند.

واقعیت‌ها را می گویم تا مردم قضاوت کنند
وی با تاکید براین موضوع که استقلال با اختلاف یک امتیاز قهرمانی در لیگ برتر را از دست داده است، افزود: من در این مدت ضد هیچکس مصاحبه نکرده‌ام و اگر حرفی می‌زنم می‌خواهم یکسری از واقعیت‌ها را بگویم که مردم قضاوت کنند. من حرف بدی نمی‌زنم، می‌گویم باشگاه چارچوب دارد و همه باید در آن قالب حرکت کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به توجه زیاد این به باشگاه گفت: باشگاه استقلال مورد توجه است و اگر در این باشگاه هر فرد یک قدم بردارد و حرفی بزند مورد توجه قرار گرفته و سیبل می‌شود. در این شرایط حرف زدن و اظهارنظر کردن شاید به تیم ضربه بزند.

رئیس هیئت مدیره استقلال می‌خواهد مدیرعامل باشگاه باشد
فتح الله زاده که با برنامه ورزش از نگاه دو گفتگو می‌کرد، از مجری این برنامه پرسید: شما رئیس هیئت مدیره باشگاه سپاهان را می‌شناسید؟ رئیس هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی را چطور؟ رئیس هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن کیست؟ من قسم می‌خورم اگر از 100 نفر این سئوال را بپرسید 90 نفر از آنها نام روسای هیئت مدیره این باشگاه‌ها را نمی‌دانند. اینکه همه نام رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال را می‌دانند، نشان می‌دهد که یک جای کار ایراد دارد و رئیس هیئت مدیره باشگاه ما می‌خواهد مدیرعامل باشد و "ژست" مدیرعاملی را بگیرد.

به برخی چیزها فکر می‌کنم بهم می‌ریزم
"یکسری مسائل عنوان شده و حرفهایی زده‌اند که وقتی به آنها فکر می کنم، می‌ریزم بهم"، مدیرعامل باشگاه استقلال با حالتی خاص این جمله را بیان کرد و گفت: اگر رئیس هیئت مدیره باشگاه ما می‌خواهد مدیرعامل شود، ایرادی ندارد، من دستش را می‌بوسم تا او مدیرعامل شود و من رئیس هیئت مدیره باشگاه، آن وقت ببینند چه می‌شود.

نمی‌‍فهمم هیئت مدیره چرا باید از سرمربی تیم لیست بخواهد؟!
وی رئیس هیئت مدیره را به مانند یک پدر برای خانواده خواند و گفت: متاسفانه رفتاری که رئیس هیئت مدیره باشگاه استقلال دارد، رفتار یک پدر نیست. من نمی‌‍فهمم هیئت مدیره چرا باید از سرمربی تیم لیست بخواهد؟! فردا من از سرمربی تیم چطور کار بکشم؟! من به عنوان مدیرعامل باشگاه چطور می‌توانم از سرمربی تیم کار بخواهم در صورتی که تیمش را با نظر هیئت مدیره بسته است؟!

حرف‌های عجیب و غریبی دارم که بعدا می‌گویم
مدیرعامل باشگاه استقلال مبنای کار خود را عمل به اساسنامه باشگاه خواند و گفت: براساس آیین نامه باشگاه استقلال بالاترین مقام اجرایی باشگاه مدیرعامل است و کلیه عزل و نصب‌های باشگاه با اوست. من در خصوص اتفاقاتی که در باشگاه طی ماه‌های گذشته افتاده است، حرف‌های عجیب و غریبی دارم که بعدا خواهم گفت.

درست است که پدر خانواده فرزند خود را دزد خطاب کند؟
فتح الله زاده در واکنش به این موضوع که عنوان شده است سه میلیارد تومان از سازمان لیگ دریافت کرده است، گفت: آیا این کار درست است که پدر خانواده فرزند خود را دزد خطاب کند؟ کل دریافتی ما در این فصل از سازمان لیگ برتر 661 میلیون تومان بوده که 458 میلیون از حساب ما بابت اجاره زمین ورزشگاه آزادی به این مجموعه پرداخت شده است، آیا این رقم 3 میلیارد تومان است؟ من فردی فرهنگی و منطقی هستم اگر یک نفر از آقایان بهروان و عزیز محمدی بگویند من سه میلیارد از سازمان لیگ در فصل گذشته دریافت کرده‌ام هر حرفی که آقای رسولی نژاد بگوید قبول می‌کنم.

قلعه نویی دو میلیارد تومان می‌ارزد
وی در ادامه خاطر نشان کرد: آقای قلعه نویی در یکی از برنامه‌های ورزشی عنوان کرد هزینه تیم تراکتورسازی برای مربیان و بازیکنان این تیم در فصل گذشته 9 میلیارد تومان است. من نمی‌خواهم بگویم که این رقم زیاد است و حتی اعتقاد دارم برای تیمی مثل تراکتورسازی باید بیش از این خرج کرد و ارزش قلعه نویی به تنهایی دو میلیارد تومان است. شما توجه داشته باشید که تیم تراکتورسازی پنج، شش بازیکن سرباز هم دارد که اگر برای عقد قرارداد آنها هزینه می‌شد بیش از دو میلیارد به هزینه‌های باشگاه تراکتورسازی افزوده می‌شد. با این شرایط 11 میلیارد تومان برای بستن تیم تراکتورسازی هزینه شده است که باز هم تاکید می‌کنم رقم کمی است.

بعضی رفتارها بی‌انصافی است
فتح الله زاده افزود: برای تراکتورسازی که نایب قهرمان لیگ شده است 11 میلیارد تومان هزینه شده است حالا شما فکر کنید که هزینه بستن استقلال کهکشانی چقدر بوده و چقدر می‌بایست باشد؟ شاید باور نکنید کل هزینه بستن تیم ما در فصل گذشته 10 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است اگر من رقمی بیش از این هزینه کرده‌ام به من ندهند. واقعا این رفتارها بی‌انصافی است. شما به هر مدیرعاملی بگویید که من با این رقم استقلال را بسته‌ام نه قبول می کند و نه باور.

استعفا نمی‌دهم
"آیا این نحوه رفتار پاداش کارهای من در استقلال است؟"، فتح الله زاده با بیان این جمله افزود: من با اعضای هیئت مدیره استقلال ارتباط خوبی دارم و تمام اعضا از دوستان خوب من هستند اما باید بگویم به هیچ عنوان استعفا نمی‌دهم در عین حال اعضای هیئت مدیره این حق را دارند که مرا برکنار کنند.

مدیر عامل باشگاه استقلال در واکنش به اظهارات رسولی نژاد که گفته بود 15 میلیارد هزینه استقلال کردیم اما بازیکنان همچنان طلبکار هستند، گفت: کل بدهی امسال من به بازیکنان یک میلیارد و 200 میلیون تومان است. آقای رسولی نژاد چندی پیش در جمع بازیکنان عنوان کرد میلیارد و 100 میلیون تومان به فتح الله زاده می‌دهیم تا به شما بدهد. اگر این عملی می شد امروز بدهی ما به بازیکنان و مربیان صفر بود.

محبت‌ها و پشتیبانی عباسی نبود از استقلال می‌رفتم
فتح الله زاده ضمن یاداوری اینکه بدهی باشگاه استقلال در زمان ریاست واعظ آشتیانی 2 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده است، گفت: در این مدت 7 میلیارد و یکصدمیلیون تومان از وزارت ورزش و جوانان کمک مالی دریافت کردیم که جا دارد در اینجا از آقای عباسی بابت این کمک‌ها تشکر کنم. طی ماه‌های اخیر خیلی غصه خوردم و اذیت شدم و اگر محبت‌ها و سعه صدر آقای عباسی نبود و حمایت‌ها و پشتیبانی ایشان را در کنار خود نداشتم نمی‌توانستم این راه را ادامه دهم و خیلی پیش از اینها رفته بودم.

ترسی از برکناری و رفتن از استقلال ندارم
مدیرعامل استقلال با اعلام اینکه به علت سفر به همراه وزیر ورزش به ترکیه در نشست روز یکشنبه هیئت مدیره این باشگاه حضور نخواهد داشت، گفت: اعضای هیئت مدیره باشگاه می‌توانند مرا برکنار کند اما یک نفر نمی‌تواند این کار را بکند. من ترسی از برکناری و رفتن از استقلال ندارم چرا که خود را رزرو این تیم می‌دانم و می‌روم و روی نیمکت می‌نشینم و هر وقت باشگاه با دو گل عقب افتاد برگردم!

فصل بعد با 10 میلیارد نمی‌توانیم یک جام هم بگیریم
وی خود را در امر مدیریت باشگاه استقلال موفق خواند و گفت: قطعا اگر در فصل پیش رو 15 میلیارد برای هزینه کردن در اختیارم قرار گیرد تیمی را می‌سازم که باز هم یک قهرمانی کسب کرده و رتبه ای مناسب در جام حذفی و یا لیگ به دست آورند. در عین حال باید بگویم اگر می‌خواهیم در آسیا باز هم قهرمان شویم باید 22 یا 23 میلیارد تومان هزینه کنیم. با 10 میلیاردی که در این فصل هزینه کردیم در فصل آینده حتی یک جام هم نمی‌توانیم به دست بیاوریم.

فتح الله زاده درآمدهای باشگاه استقلال در فصلی که گذشت بدین صورت بیان کرد: دریافت کمک از وزارت ورزش: 7 میلیارد و یکصد میلیون تومان، درآمد از بخش حامی مالی: یک میلیارد و 840 میلیون تومان، درآمد از بخش اسپانسر آسیایی: 547 میلیون تومان، 391 میلیون تومان درآمد از تبلیغات پشت پیراهن، 185 میلیون تومان درآمد از بابت نقل و انتقالات بازیکنان، 70 میلیون تومان از کمپ باشگاه استقلال، 100 میلیون تومان از ورزشگاه مرغوبکار، 661 میلیون تومان از فدراسیون فوتبال. در این بین براساس ادعای فتح الله زاده کمک‌های مالی بلاعوضی نیز از برخی دوستان به باشگاه استقلال شده است که جمع آن بالغ بر 11 میلیارد و 900 میلیون تومان می‌شود.

مرا نمی‌خواهند بگویند نمی‌خواهیم چرا تهمت می‌زنند؟
مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه به انتقاد از رئیس هیئت مدیره این باشگاه پرداخت و با بیان اینکه "اگر مرا نمی‌خواهند بگویند نمی خواهیم دیگر چرا تهمت می زنند".

وی خاطر نشان کرد: باشگاه استقلال 11 میلیارد و 800 میلیون تومان بدهی انباشته دارد که این رقم با سه میلیارد بدهی است که در زمان مدیریت من بر جای گذاشته شده است.

فتح الله زاده در واکنش به این شایعه که عنوان شده است او امیر قلعه نویی را به عنوان سرمربی استقلال نمی‌خواهد گفت: من هیچ وقت نگفته‌ام نمی‌خواهم قلعه نویی سرمربی استقلال باشد. الان اگر بخواهم برای استقلال سرمربی انتخاب کنم شرایط با گذشته فرق می‌کند چرا که هیئت مدیره باشگاه از چند نفر لیست خواسته است. در این وضعیت بهتر است شرایط را بسنجیم و ببینیم بهترین گزینه برای هدایت تیم کیست.

هرکسی قول قهرمانی بدهد سرمربی استقلال می‌شود
"فتح الله زاده مدیر عامل استقلال بماند، قلعه نویی سرمربی این تیم می شود یا مظلومی؟"، فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش گفت: هر کدام که قول قهرمانی بدهند و شرایط استقلال را سنجیده و با آن کنار بیایند. من با امیر قلعه نویی، پرویز مظلومی، منصور پورحیدری، مرحوم حجازی و ... قهرمان شده‌ام. باید بگویم داشتن مربی خوب یک حسن است که من همیشه در استقلال با آن برخوردار بوده‌ام.

دو بازیکن برای استقلال گرفته‌ام
فتح الله زاده ضمن تاکید بر اینکه تا آخرین لحظه به فعالیت خود در باشگاه استقلال ادامه می‌دهد، گفت: با اینکه نمی‌دانم فصل بعد هستم یا نه با دو بازیکن خوب تا این لحظه قرارداد بسته‌ام که یکی از آنها مهاجم سرزن است و دیگری هافبک. از آنجایی که معلوم نیست من در استقلال باشم یا نه و امکان دارد مدیرعامل بعدی با این بازیکنان کار نکند بیان نام‌شان شاید به برند آنها لطمه بزند به همین خاطر از بیان نام این دو بازیکن معذورم.

وی با اعلام اینکه در کمپ باشگاه استقلال موزه این باشگاه نیز افتتاح شده است، گفت: من تمامی جام‌های قهرمانی استقلال را از "این ور و آن ور" جمع کرده‌ام و قرار است در موزه باشگاه از آنها رونمایی شود. تنها جامی که هنوز پیدا نکرده‌ام جام قهرمانی استقلال در آسیاست که پیش از انقلاب به دست آمده است. خواهش می‌کنم اگر کسی این جام را دارد آن را به باشگاه استقلال برگرداند.

کنایه به رسولی‌نژاد
مدیر عامل باشگاه استقلال با کنایه به رئیس هیئت مدیره این باشگاه گفت: بهتر است مسائل شخصی و سلیقه‌ای را زمانی که زور داریم در کار لحاظ نکنیم.

جای رسولی نژاد بودم فتح الله زاده را روی چشمم می‌گذاشتم
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که اگر جای رسولی نژاد بودید فتح الله زاده را در استقلال حفظ می‌کردید، گفت: من اگر جای رسولی نژاد بودم فتح الله زاده را با وجود هزینه هایی که در باشگاه کرده است روی چشمم می‌گذاشتم.

کار مدیرعامل بعدی استقلال خیلی دشوار است
فتح الله زاده کار مدیرعامل بعدی استقلال را دشوار خواند و گفت: چه من باشم و چه نباشم مطمئن باشید کار مدیرعامل بعدی خیلی دشوار است چون این باشگاه 12 میلیارد تومان بدهی دارد و قرارداد 15 نفر از بازیکنان نیز به اتمام رسیده است. تا به امروز هیچ بازیکنی از جمع ما جدا نشده و همه منتظر تعیین وضعیت من هستند.

نباید با من اینطور برخورد می‌شد
مدیرعامل باشگاه استقلال خاطر نشان کرد: طبیعی است که اعضای هیئت مدیره باشگاه نظرشان با رئیس هیئت مدیره همسو باشد چرا که همه یک گروه هستند که عقایدی نزدیک به هم دارند با این شرایط من انتظار دارم که آنها تصمیم رئیس هیئت مدیره باشگاه را اجرا کنند اما اگر من بخواهم بمانم بحثم تنها ماندن در استقلال نیست. من اعتقاد دارم برای فردی چون فتح الله زاده که اینقدر برای استقلال قهرمانی آورده نباید اینطور برخورد می‌شد.

نمی‌خواهم در جایی کار کنم که قدردانم نیستند
وی خطاب به اعضای هیئت مدیره گفت: از شما خواهش می‌کنم به من رای ندهید تا از استقلال بروم من نمی‌خواهم در جایی کار کنم که قدردانم نیستند. متاسفانه آقایان دل مرا شکستند و باید دلجویی کنند تا در استقلال بمانم.

فتح الله زاده در پایان یادآور شد: من در دومین جلسه هیئت مدیره باشگاه به آقای رسولی نژاد گفتم من سال آینده نیستم شما الان که زمان و وقت کافی دارید بروید و یک مدیرعامل دیگر انتخاب کنید. من صادقانه حرفم را زدم و متاسفانه آقایان امروز مدام می‌گویند فتح الله زاده خودش می‌خواست برود و می‌خواهیم او را بیرون کنیم من مدیر شما هستم و شما باید از من حمایت کنید آیا این کار درست است؟

کد خبر 1612709

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =