راه اندازی آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس گرا در دانشگاه شهیدبهشتی

آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس گرا با حمایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همکاری دانشگاه شهید بهشتی در این دانشگاه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، با توجه به اهمیت موضوع معماری فناوری اطلاعات، لزوم توجه به این موضوع در طرح ها و پروژه های مهم حوزه فناوری اطلاعات کشور از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات احساس شده است.

در همین راستا، آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس گرا با حمایت وزارت ارتباطات و با همکاری دانشگاه شهید بهشتی به بهره برداری رسید تا نقش موثری در توسعه فعالیتها در این بخش و فرهنگ سازی در سطح جامعه داشته باشد.
 
آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس گرا، با توجه به نیاز موجود در کشور برای فراگیری و بکارگیری نظام مند رویکرد معماری سازمانی مبتنی بر سرویس با همکاری مشترک میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و دانشگاه شهید بهشتی به عنوان قطب معماری فناوری اطلاعات کشور راه اندازی شد.
 
در مراسم بهره برداری از این آزمایشگاه علی حکیم جوادی گفت: به نظر می رسد دانش مدیران فاوا در حوزه معماری سازمانی کافی نباشد و به همین منظور باید فرهنگ سازی بیشتر در حوزه معماری فناوری اطلاعات در کشور عملیاتی شود.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات یکی از برنامه های این سازمان را همکاری و حمایت از دانشگاهها و همچنین حمایت از راه اندازی آزمایشگاههای تحقیقاتی کاربردی و قطبهای فناوری در کشور عنوان کرد و افزود: باید اقدامات لازم برای فرهنگ سازی و آشنایی دستگاههای دولتی جهت استفاده از خدمات آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس گرا، اجرایی شود.
کد خبر 1614402

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =