وعده رئیس جمهور برای انتخاب مشاور در امور معلولان عملی نشد

رئیس جامعه معلولان ایران گفت: با گذشت حدود سه سال از وعده رئیس جمهور مبنی بر انتخاب مشاور در امور معلولان، این وعده هنوز عملی نشده است.

علی همت محمود نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: حدود 3 سال قبل رئیس جمهور در جمع معلولان وعده داد که از میان معلولان فردی را به عنوان مشاور درامور این افراد انتخاب کند و از دفتر وی نیز با انجمن تماس گرفته شد اما متاسفانه تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه مدارک 3 نفر از معلولان توانمند و دارای تحصیلات عالیه به دفتر احمدی نژاد ارسال شده است، گفت: این افراد شرایط لازم برای انتصاب مشاور رئیس جمهور در امور معلولان را دارند .

به گفته رئیس جامعه معلولان ایران ، 4 ماه است که اسامی به دفتر رئیس جمهور ارسال شده اما تا کنون پاسخی داده نشده و وی حکم مشاور خود در امور معلولان را صادر نکرده است این درحالی است که در تمامی کشورهای دنیا روسای جمهور دارای مشاور معلولان هستند.

محمودنژاد همچنین در مورد تشکیل شورای معلولان نیز تاکید کرد: براساس پیمان نامه حقوق معلولان که مجلس نیز بدون یک نظر مخالف آن را تائید کرد صراحتا به تشکیل شورای عالی معلولان تاکید کرده در حالیکه رئیس جمهور 4 سال است دستور تشکیل این شورا را داده اما هنوزدستور تشکیل آن داده است.

                   

کد خبر 1614790

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =