سیستم اجرا و نظارت برای جلوگیری از تخلفات اقتصادی باید به سرعت اصلاح شود

نماینده مردم تبریز با انتقاد از اظهار بی خبری مسئولان دولتی در ماجرای تخلف سه هزار میلیاردی گفت: سیستم اجرا و نظارت در کشور باید اصلاح شود، ما سیستمی داریم که افراد مفسدی می توانند در آن رشد کنند و این جای تاسف دارد.

مسعود پزشکیان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با بیان اینکه در راه مبارزه با فساد باید کار ریشه ای تر پیگیری شود، گفت: قوه قضائیه به طور جدی موضوع تخلف سه هزار میلیاردی را پیگیری کرد اما آنچه اهمیت بیشتری دارد این است که سیستم اجرا و نظارت در کشور باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: من در جزئیات قضیه برگزاری دادگاههای فساد اقتصادی نیستم اما روند به گونه ای است که به نظر می رسد با تاخیر پیگیری می شود البته باید قضاوت ها با دقت و درستی باشد.

نماینده مردم تبریز با بیان اینکه ما سیستمی داریم که چنین افراد مفسدی می توانند در آن رشد کنند و این جای تاسف دارد ، گفت: اصلاح سیستم نیاز به این همه تاخیر ندارد. سیاستهای دولت در اجرا و قوه قضائیه در نظارت برای جلوگیری از فساد باید روشنتر و شفافت تر شود که دیگر چنین اتفاقاتی را شاهد نباشیم.

پزشکیان گفت: سه هزار میلیارد تخلف، اتفاقی بود که در سیستم موجود رخ داد، مشابه آن هم وجود دارد و خواهد داشت مگر اینکه سیستم اصلاح شود. برای مثال در مجوز دادن به بانک ها که منجر به اختلاس سه هزار میلیاردی شد همه آنها که دخیل هستند باید پاسخگو باشند.چرا چارچوب به گونه ای است که این افراد می توانند چنین کاری کنند؟ آدم کوچکی به آنها مجوز نداده است، مسئولان رده اول نمی توانند بگویند از چنین کار بزرگی خبر ندارند. مگر می شود فولاد را واگذار کرد و مسئولی بگوید خبر ندارم؟ برای جزئی ترین مسائل دولت مصوبه می نویسد و رئیس جمهور دخالت می کند، چگونه از این مسائل خبر ندارند؟

عضو کمیسیون بهداشت درمجلس هشتم خاطرنشان کرد: تمام بحث من این است که نباید سیل همه جا را بگیرد و بعد ما خبر دار شویم. آن موقع که همه می فهمند. هنر این است که قبل از وقوع سیل تمهیدات لازم اندیشیده شود.

کد خبر 1617509

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =