قیام 15 خرداماه 42 انعقاد نطفه انقلاب بود

زنجان -خبرگزاری مهر: مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، قیام 15 خردادماه سال 42 را نقطه عطف تاریخ ملت ایران عنوان کرد و گفت: انعقاد نطفه انقلاب در این روز اتفاق افتاد و موجب تحول و جهش در مسیر پیروزی انقلاب شد.

حجت السلام علی دشتکی در گفتگو با خبرنگار مهر،  با بیان اینکه قیام 15 خردادماه سال 42  باعث تحکیم و تدوام مسیر انقلاب شد افزود: در قیام 15 خردادماه سال 42 بسیاری  از نخبگان به ویژه علماء در مدرسه فیضیه شهید شدند.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره )براساس اندیشه های بلند و ظلم ستیزانه  شان و بر اساس اصول و حقوقی که دین برای افراد جامعه قائل بود از حاکمان وقت مطالبه می کرد.

وی، ادامه داد: امام از هر فرصتی برای بیداری و آگاهی جامعه ایران استفاده می کردند و در این خصوص حکومت طاغوت می خواست جلوی حرکت و اندیشه امام را بگیرد و  در این راستا امام از نخبگان و علماء جامعه می خواست حق خودشان و مردم را از طاغوت بگیرند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، به یادآوری تبعید امام خمینی(ره) در سال 42 افزود: بحث تبعید امام و زندانی کردن نخبگان و رهبران سیاسی یکی از راهکارهای طاغوت بود و این روند را همواره در برنامه مقابله با نهضت ملت ایران  داشت و سعی در ایجاد مانع در مسیر مباره ملت ایران داشت.

حجت الاسلام دشتکی گفت: بحث قیام 15 خرداد ماه پیش آمد و طاغوت تصمیم به قلع و قمع مردم و نخبگان گرفت و این در حالی بود که کشتار برای مردم افتخار بود و هر چه قدر این حرکت نابخردانه بیشتر می شد زوال طاغوت و رژیم ستمشاهی بیشتر می شد.

وی، با اشاره به تبعیت مردم از روحانیت در جریان انقلاب عظیم ملت ایران، تاکید کرد: عامل ولایت فقیه و رهبری قاطعانه و مدبرانه حضرت امام خمینی(ره) اساسی ترین نقش را در پیروزی انقلاب داشت.

مدیر کل تبلیغات اسلامی  استان زنجان،  با بیان اینکه افزود: به لحاظ دینی قیام 15 خرداماه به عزای عمومی تبدیل شد و یک بحث شهادت مردم و طلاب بود و بنابراین به جهت عمومی مردم می خواستند اصول و ارزشهای دینی و اسلامی و انسانی را در جامعه حاکم کنند. 

حجت الاسلام دشتکی، گفت: حکومت طاغوت جلوی اصول و ارزشهای اسلامی را گرفت و مانع می شد که امام فرمود 15 خرداماه برای همه عزای عمومی است که در این راستا باید این روز به لحاظ معنوی در زندگی پیدا شود.

وی، گفت: این ارزشها مدیون زحمات گذشتگان و رهبران بوده که این زحمات  تحقق اهداف انقلاب را تحمل شدند که در این راستا باید قدر این انقلاب رابدانیم و بر این اصول و ارزشها پافشاری کرده  و در امور جاری و سیاسی، فرهنگی و اجتماعی این اصول را پر رنگ کنیم.   

کد خبر 1618205

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =