حکومت امام خمینی (ره) اقتباسی نیست

کرج – خبرگزاری مهر: معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: امام خمینی (ره) حکومتی را تشکیل داد که امکان هیچ اقتباسی از آن وجود ندارد.

علاءالدین سیفی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تفاوتهای حکومت امام خمینی با دیگر حکومتهای جهان، با بیان این مطلب افزود: حکومتهای متفاوتی از جمله حکومتهای کمونیستی، مارکسیستی و...  در جهان شکل گرفت و از آنها نیز اقتباس شد؛ ولی در مورد حکومت امام خمینی (ره) امکان اقتباس وجود ندارد.

وی گفت: امام خمینی (ره) حکومتی را پایه گذاری کرد که نمونه ای در جهان نداشت و امروز نیز نمونه آن وجود ندارد؛ در حالیکه حکومتهایی که در شرق و غرب عالم شکل گرفت مشابه آنها به وجود دارد.

سیفی تاکید کرد: لازم است با دانشجویان علوم سیاسی در این خصوص صحبت کرد و ابعاد متفاوت شیوه حکومت داری و بی مانند بودن حکومت تشکیل شده را تببین و بررسی کرد.

معاون فرهنگی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با تاکید بر شناخت امام خمینی (ره) توسط جوانان اظهار داشت: معرفی ابعاد شخصیتی امام راحل باید به اندازه ای ریشه ای و عمیق باشد که جوانی را پیدا نکنیم که امام را به بزرگی یاد نکند و کارهای بزرگ و تاثیرات بی اندازه امام خمینی (ره) بر جهان را نشناسد.

وی در این خصوص از رسانه ها و نویسندگان درخواست کرد اهتمام ویژه ای نسبت به این امر داشته باشند و تصریح کرد: از افرادی که توانایی معرفی ابعاد شخصیتی امام خمینی (ره) را دارند، استمداد می طلبیم؛ تا آنجا که جوانی نباشد که وی را به درستی و آنچنان که باید نشناسند.


 
کد خبر 1618225

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =