فاز اول مطالعات آمایش سرزمینی اردبیل نهایی شد

اردبیل – خبرگزاری مهر: مدیر کل دفتر برنامه ریزی استانداری اردبیل گفت: فاز اول مطالعات آمایش سرزمینی استان اردبیل تدوین و نهایی شده و آماده ارائه به دستگاه های مرتبط است.

به گزارش خبرنگار مهر، داور صناعی ظهر یکشنبه در شورای بررسی آمایش سرزمینی استان اردبیل با اشاره به آغاز مطالعات آمایش سرزمینی استان در سال 86 تصریح کرد: گزارش آمایش سرزمینی استان در 23 جلد و 150 صفحه نقشه عمومی تهیه شده اما به تصویب نهایی نرسیده است.

وی با بیان اینکه در بحث آمایش سرزمینی استان راهبردهای توسعه استان مطرح می شود، افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت شرح وظایف و خدمات مطالعات آمایشی را مشخص کرده بود که بر اساس این شرح خدمات در سال 86 با یک شرکت خصوصی جهت آغاز مطالعات سرزمینی اردبیل دو میلیارد و 700 میلیون ریال قرارداد منعقد شد و این شرکت مطالعات خود را آغاز کرد.

صناعی با اشاره به مهلت 18 ماهه شرکت خصوصی جهت اتمام مطالعات آمایشی استان اضافه کرد: این شرکت با هزار و 500 ساعت کار کارشناسی مطالعات آمایش را انجام داد که در زمان استاندار سابق جهت برنامه ریزی و استفاده از این مطالعات تشکیل جلسه شد، اما به تصویب نهایی نرسید.

وی علت عدم تصویب نهایی را تغییرات مکرر مدیریت استان برشمرد و متذکر شد: دستگاه های مختلف نظرات مختلفی در مورد مطالعات داشتند که اعمال این نظرات شش ماه در تصویب نهایی مطالعات وقفه ایجاد کرد و بعد از آن به دلیل تغییر مدیریت مکرر این مطالعات به تصویب نهایی نرسید.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی استانداری با اشاره به تغییر اکثر مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به زمان مرحله مطالعاتی طرح تصریح کرد: به دلیل تغییر مدیران در مطالعات راهبردهای کلان در بعد شهرستانی اعمال نشده است و تلاش می شود در فازهای دیگر بعد شهرستانی هم مطرح شود.

صناعی با اشاره به برگزاری سه سمینار تخصصی کشوری در مورد مطالعات آمایش سرزمینی افزود: این سمینارها توسط دفتر آمایش معاونت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد تا شرح خدمات مطالعات بررسی شود.

وی با بیان اینکه استانهای دیگر در مطالعات سرزمینی قراردادهای مختلف همکاری عقد کرده اند، عنوان کرد: استانهای دیگر قراردادهای سه تا چهار میلیارد ریالی با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی منعقد کرده اند، بنابراین استان اردبیل هم باید مثل سایر استانهای کشور اقداماتی در این مورد انجام دهند.

کد خبر 1628888

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 5 =