حکم دادگاه تجدید نظر علی ایرانپور صادر شد/ پرونده اعتبارنامه هنوز مفتوح است

شعبه 14 دادگاه تجدید نظر استان اصفهان رای خود در خصوص حکم دادگاه بدوی علی ایرانپور را صادر و حکم اولیه را تایید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حکم شعبه 14 دادگاه تجدید نظر استان اصفهان در خصوص حکم محکومیت علی ایرانپور صادر کرد.

به گزارش بخشهایی از حکم دادگاه تجدید نظر که به ریاست آقای نورالله آقالر و به مستشاری آقای محمد حسین کفاش برگزار شده به این شرح زیر است:

پیرو حکم دادگاه بدوی درباره سوء استفاده علی ایرانپور منتخب حوزه انتخابیه مبارکه درباره سوء استفاده از عناوین علمی جعلی حکمی از سوی دادگاه در تاریخ 11 اردیبهشت ماه جاری صادر شد که بر اساس آن وی به 6 ماه حبس تعزیری محکوم گردید.

همچنین در تاریخ 27 خرداد ماه جاری دادگاه تجدید نظر که به درخواست علی ایرانپور تشکیل شده بود حکم به تایید دادگاه بدوی در مورد تشخیص جرم صادر کرد. دادگاه تجدید نظر نیز با توجه به دلایل دادگاه بدوی این رای را درست تشخیص داد و ارتکاب جرم از طرف آقای ایرانپور را محرز شناخت و در جهت صدور حکم محکومیت کیفری نامبرده دادگاه بدوی را محق تشخیص داد.

با توجه به شرایط خاص مجرم بر اساس تبصره 2 ماده 22 قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب و بند 5 ماده 22 قانون مجازات اسلامی مجازات حبس 6 ماهه وی به 36 میلیون ریال جزای نقدی تبدیل شد که این رای قطعی است.
 
به گزارش مهر علاوه بر محکومیت کیفری پیشین ایرانپور به جرم سرقت چک این دومین محکومیت کیفری است که ایرانپور با آن روبرو می‌شود. همچنین اصرار به اعتراض به اعتبارنامه علی ایرانپور توسط احمد توکلی و الیاس نادران به کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی ارجاع شد که این کمیسیون اعتبارنامه ایرانپور را تایید کرد.
 
گفتنی است به احتمال قوی اعتبارنامه ایرانپور روز یکشنبه 4 تیرماه در صحن علنی مجلس مطرح شود که بر اساس آیین نامه احمد توکلی و الیاس نادران هر کدام 30 دقیقه برای اعتراض به اعتبارنامه ایرانپور وقت دارند و وی نیز 60 دقیقه وقت خواهد داشت که به اعتراض نمایندگان مردم تهران پاسخ دهد و سپس بعد از پایان سخنان بر اساس آیین نامه مجلس رای گیری با ورقه صورت خواهد گرفت.
 
کد خبر 1629449

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =