تصاویری از دریای متلاطم و سوزان سطح خورشید

ما خورشید را یک گوی روشن با ظاهری یکدست می بینیم که به آرامی سیاره ما را گرم می کند، اما تصاویر جدید از این دریای متلاطم و سوزان جزئیات دیگری را به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، تصاویر خورشیدی که 5 میلیارد سال نوری از ما فاصله دارد از چیز دیگری حکایت می کند و آن شعله های خشمگین یک دریای آتش است که با سوخت هیدروژنی زبانه می کشد.

عکاسان هنرمند تصاویر زیبایی از این دریای آتش ارائه کرده اند که درمیان آن می توان به تصاویر آلن فریدمند از رصدخانه مونت ویلسون نزدیک لس آنجلس کالیفرنیا اشاره کرد.

یک روز پیش از گذره زهره: آلن فریدمند تجهیزات خورشیدی را یک روز پیش از گذره زهره در مونت ویلسون مستقر کرد و اقدام به گرفتن تصاویری آزمایشی کرد تا همه چیز را برای این رخداد نادر قرن آماده کند


جزئیاتی که این عکاس ثبت کرده خیره کننده است: خورشید به دور از هر گونه متانت و ظاهر یکدستی که ما آن را هر روز مشاهده می کنیم. این خورشید تنها یک گوی سرکش و طغیان گر از شعله های آتش است

آلن فریدمند از عکاسان ماهر خورشید است که نخستین تصویر را یک روز پیش از گذر زهره گرفته است.

وی که تجهیزات خود را از پیش برای ثبت گذره زهره از مقابل خورشید آماده می کرده است تصاویر خیره کننده ای از دریای متلاطم و آتشین خورشید گرفته است.

آنچه ما در این تصاویر مشاهده می کنیم لایه های بالایی خورشید است که از آن با عنوان فوتوسفر و کروموسفر یاد می کنند.

براساس گزارش دیلی میل، کروموسفر دارای 2 هزار کیلومتر عمق است اگرچه این لایه تنها بخشی از لایه های یک میلیون و 380 هزار کیلیومتری خورشید است مقیاسی که بیش از 110 برابر زمین تخمین زده شده است.

این لایه نسبت به اتمسفر زمین از تراکم کمتری برخوردار است از این رو غیرقابل مشاهده است اما همین لایه ها عامل طرحهای پیچ و تاب داری هستند که ما در این تصور مشاهده می کنیم.

با فرارسیدن زمان عبور زهره از مقابل زمین همانطور که ما از زمین آن را مشاهده کردیم آلن این تصویر زیبا را ثبت کرده است. به طوری که سایه سیاره زهره در مقابل فعالیت طوفانی خورشید مشاهده می شود.

این گذر تا 105 سال آینده تکرار نمی شود بنابراین عبور آن برای عکاسانی چون آلن، ناسا و سایر رصدگرها که تصاویر زیبایی از این لحظات گرفتند بسیار مهم بوده است.

روز گذر زهره، زهره از مقابل خورشید می گذرد و آلن فریدمن تصویر آن را در رصد خانه مونت ویلسون ثبت کرده است

کد خبر 1632562

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =