15 هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد زنجان هستند

زنجان - خبرگزاری مهر: معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: کمیته امداد استان زنجان 15 هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، کمال حسنی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی از اقدامات حوزه سلامت کمیته امداد استان زنجان در سل گذشته اظهار کرد: توسعه خدمات و مدیریت ورود و خروج مددجویان از جمله اقداماتی است که سال گذشته توسط کمیته امداد استان زنجان صورت گرفت.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح نیازسنجی برای خانوارهای زیر پوشش این نهاد ادامه داد: نیازسنجی در بحث مسائل فرهنگی، اشتغال و مسکن از جمله مباحثی بود که سال گذشته توسط کمیته امداد استان زنجان انجام شد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان همچنین افزایش نشاط و شادابی در خانوارهای زیر پوشش و توجه ویژه به بهداشت خانواده ها را از جمله اقدامات کمیته امداد در راستای ایجاد طرح سلامت محوری در مددجویان عنوان کرد.

وی شناسایی خانوارهای زیر پوشش در بحث مسکن مهر، توجه به امر ازدواج جوانان و افزایش خدمات پرتاثیر را نیز از دیگر اقدامات عنوان کرد و افزود: در بحث مسکن نیز با تشکیل بانک اطلاعاتی در این زمینه اقدامات مناسبی صورت گرفته است.

حسنی با تفکیک خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد استان زنجان اضافه کرد: در حال حاضر 57 درصد از خانوارهای زیر پوشش این نهاد را روستاییان تشکیل می دهند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 هزار و 239 خانوار دارای سرپرست زن هستند، اضافه کرد: همچنین در حال حاضر بیش از 15 هزار مددجوی سالمند زیر پوشش این نهاد است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان در ادامه با اشاره به تعداد مددجویان شاغل و بیکار این نهاد به اقدامات کمیته امداد استان زنجان در زمینه ساخت مسکن برای مددجویان زیر پوشش اشاره کرد و گفت: سال گذشته در بحث ساخت مسکن روستایی، شهری و خرید مسکن مهر برای مددجویان اقدامات مطلوب توسط کمیته امداد استان زنجان صورت گرفت.

کد خبر 1634424

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =