شبکه‌های داخلی قابل رقابت با رادیوهای بین‌المللی هستند

محمدحسین صوفی در جمع عوامل سیزدهمین جشنواره بین‌اللملی رادیو که برای تبیین دیدگاه‌ها و اتخاذ تصمیمات مشورتی برگزار شد، شبکه‌های رادیویی را قابل رقابت و مقایسه با رسانه‌های بین‌المللی برشمرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست مشورتی عوامل اجرایی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو با حضور محمدحسین صوفی معاون صدای رسانه ملی در سالن کنفرانس ساختمان شهدای این معاونت برگزار شد.

صوفی در این نشست رویکرد کلی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو را صرفاً بین‌المللی بودن آن دانست و اظهار کرد: در کنار بخش بین‌المللی این جشنواره بخش داخلی آن نیز با توجه به نتایج  به دست آمده از برپایی آن در قالب یک امکان دیگر مطرح است که با عنوان معرفی رادیوی برتر در دستور کار قرار دارد و پیگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای ارزیابی دقیق‌تر آثار دریافتی در بخش بین‌الملل جشنواره رادیو امکانات دیگری مدنظر قرار خواهد گرفت چرا که جشنواره رادیو را یک پدیده می‌دانیم و معتقدیم شبکه‌های صدای جمهوری اسلامی ایران پس از برگزاری تعداد 12 جشنواره بین المللی به آن اندازه از بلوغ و نبوغ رسیده‌اند که بتوانند در حد و اندازه رقابت با رسانه‌های بین‌المللی قرار گیرند و با بخش‌های خارجی مقایسه شوند.

صوفی وجود بخش‌های روتین و رویش را در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو  مفید دانست و عنوان کرد: با توجه به نتایج خوبی که از وجود این بخش‌ها در برگزاری دوازدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو به دست آمده‌است بنا نیست تا این قسمت‌ها حذف شوند فقط باید با تغییر قالب و با فرم بین‌المللی عرضه شوند.

معاون صدا در ادامه برپایی این نشست را بلافاصله و در مدت زمانی کوتاه پس از برپایی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو در نوع خود بی‌نظیر دانست. در این نشست بهروز رضوی‌نژاد دبیر سیزدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و حاضران در آن به ارائه دیدگاه‌های خود در خصوص برپایی هر چه بهتر این جشنواره پرداختند.

کد خبر 1634486

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =