گرایش بیشتر به مواد روانگردان خطر دهه آینده کشور است

معاون درمان وزارت بهداشت از همکاری 3000 مرکز درمان نگهدارنده معتادان با برنامه پزشک خانواده خبر داد و گفت: خطر دهه آینده جامعه، خطر گرایش بیشتر به مواد روانگردان است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسن امامی رضوی در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که روز دوشنبه در سالن اجتماعات وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: با شروع برنامه پزشک خانواده که 400 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد این 3000 مرکز در قالب گروه های 10 هزار نفره معتادان را تحت پوشش قرار می دهند.

وی افزود: هم اکنون 10 نوع مرکز پیشگیری و درمان اعتیاد در کشور داریم که با همکاری وزارت بهداشت، سازمان بهزیستی و سازمانهای مردم نهاد و با همکاریهای بین بخشی سایر ارگانها در حال فعالیت هستند.

امامی رضوی ادامه داد: در حوزه کاهش آسیب هم از سال 81 که کمیته کشوری مبارزه با مواد مخدر در کشور راه اندازی شد با ایجاد مراکز گذری، پژوهشهای بنیادی و راه اندازی مراکزی در زندانها کارهای خوبی در این زمینه انجام شده است.

وی با اشاره به آسیب پذیری جوانان از اعتیاد یادآور شد: تغییر الگو از سمت اعتیاد سنتی به سمت اعتیاد صنعتی که هنوز شناخت کافی از عوارض آن در بین مردم وجود ندارد، خطری است که کشور را تهدید می کند و باید با برنامه ریزیهای دقیقتر کارها را به سامان رساند.

معاون وزیر بهداشت افزود: مشکل دیگری که وجود دارد و باید برای آن فکری کرد اینست که هم اکنون معتادان زیادی در بخشهای روانپزشکی بیمارستانها تختها را اشغال کرده اند.

کد خبر 1634631

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =