طرح جامع و تفصیلی اساس همه اتفاقات مشهد است

مشهد - خبرگزاری مهر: شهردار مشهد گفت: طرح جامع و تفصیلی اساس تمامی اتفاقات در مشهد است که باید زمینه ای فراهم شود دستگاهی موازی کاری در این شهر نداشته باشد تا بتوان یکپارچگی در نظام مدیریتی را ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پژمان قبل از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه تصویربرداری سه بعدی از سطح شهر مشهد  این سیستم را نوعی انقلاب در این شهر خواند و تصریح کرد: سهولت بهره گیری از خدمات برای شهروندان و مهندسان از اهداف اصلی راه اندازی چنین سیستمی در مشهد است.

شهردار مشهد افزود: با چنین سیستمی و بهره گیری آن توسط مردم صرفه جویی زمانی و هزینه ای قابل توجهی برای شهروندان مشهدی رقم خواهد خورد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد نیز با اشاره به آغاز فعالیت ها در جهت برنامه سیستم یکپارچه شهرسازی از یک دهه گذشته در این شهر، گفت: مشهد در این زمینه با فعالیت هایی که انجام داده در حال حاضر پیشگام در کشور است.

محمد هادی جاوید تعداد دفاتر مهندسی در مشهد را400 دفتر دانست و تصریح کرد: از این تعداد در حال حاضر130 دفتر ارتباط خود را با سیستم یکپارچه شهری برقرار کرده اند که این امر کاهش سفر را به همراه داشته است.

وی در توضیح تصویربرداری سه بعدی از مشهد و برنامه برون سپاری سیستم یکپارچه شهرسازی به دفاتر مهندسی عنوان کرد: از طریق این سیستم هر یک از افرادی که نیازمند اطلاعات باشند می توانند از منزل یا از هرجای دیگر به صورت الکترونیکی ارتباط برقرار کرده و هرگونه اطلاعات از ضوابط ملک، هزینه ها و موقعیت را بدون مراجعه حضوری دریافت کنند.

به گفته وی شهروندان می توانند با سیستم های فوق از طریق دفاتر مهندسی حتی ثبت پروانه نیز داشته باشند.

وی از آغاز تصویر برداری سه بعدی مشهد از امروز خبرداد و گفت: ظرف یک ماه آینده تصویربرداری کامل خواهد شد و این تصاویر هر3 ماه یکبار نیز بروز رسانی می شود.

به گفته وی تصویربرداری سه بعدی وضعیت موجود شهر را مشخص خواهد کرد و به مهندسان این قابلیت را خواهد داد که قبل از اجرای طرح تمام مسائل را به خوبی و آینده طرح را ارزیابی کنند.

برنامه برون سپاری سیستم یکپارچه شهرسازی به دفاتر مهندسی و تصویربرداری سه بعدی از سطح شهر مشهد اساسی ترین سوال ها به شهروندان را در خصوص پلاک مورد نظر، ضابطه ها، پیش نویس پلاک، سطح اشغال، در مسیر بودن را ارائه می کند و جلوی اختلافات بین آنچه در نقشه موجود است با آنچه در پروانه عنوان می شود را برطرف کرده است.

کد خبر 1635005

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =