تسهیلات صندوق توسعه ملی برای سازندگان لکوموتیو

مدیر عامل شرکت راه آهن با بیان اینکه سازندگان بخش ریلی از صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت می کنند، گفت: توافق شده که راهکاری با توافق این صندوق داشته باشیم که در حال نهایی شدن است.

عبدالعلی صاحب محمدی در گفتگو با مهر در خصوص ارایه تسهیلات به فعالان صنعت ریلی کشور، گفت: براساس مذاکراتی که با صندوق توسعه ملی داشتیم قرار شد که سازندگان بخش ریلی از صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به اینکه بخشی از تولیدات سازندگان لکوموتیو وارداتی است و ارزبری دارد، بیان کرد: مسئولان صندوق توسعه ملی پذیرفتند که سازندگان متقاضی از امکانات این صندوق استفاده کنند.

وی با بیان اینکه واردکنندگان باید از خارج کشور لکوموتیو وارد کنند تا وام صندوق توسعه ملی به آنها تعلق بگیرد، بیان کرد: ما قصد داریم که تولید لکوموتیو داخلی را فعال کنیم اما صندوق توسعه ملی وام ارزی می دهد که باید خرید از خارج کشور انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این موضوع مقداری مشکل ایجاد می کرد و از آنجایی که هدف ما این بود سازندگان از تولید داخل بهره مند شوند؛ بنابراین پیشنهاد دادیم که وام به صورت ریالی پرداخت شود که مورد موافقت قرار نگرفت.

صاحب محمدی تصریح کرد: توافق شده که راهکاری برای جمع بین سازنده و بهره بردار با توافق صندوق توسعه ملی داشته باشیم که این راهکار هم در حال نهایی شدن است.

کد خبر 1677884

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 11 =