دو کمیته بررسی ساز و کار حضور در انتخابات 92 در جمعیت رهپویان فعال شد

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی از فعالیت کمیته‌های این جمعیت برای بررسی گفتمان و ساز و کار حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های شهر خبر داد.

مالک شریعتی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، با بیان اینکه در ذیل دفتر سیاسی جمعیت رهپویان 2 کمیته تشکیل می شود اظهار داشت: یک کمیته وظیفه بررسی انتخابات ریاست جمهوری و کمیته دیگر مسئول بررسی انتخابات شوراهای شهر است.

وی تصریح کرد: انتخابات شوراهای شهر و ریاست جمهوری هر کدام از جایگاه خاصی در عرصه سیاسی کشور برخوردار هستند و باید برای حضوری فعال در هرکدام برنامه ریزی کرد.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ادامه داد: این دو کمیته با هدف بررسی گفتمان و برنامه های جمعیت رهپویان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در دهه چهارم انقلاب که دهه پیشرفت و عدالت است تشکیل می شود.

شریعتی ادامه داد: گفتمان جبهه رهپویان در اهداف کلان این دو انتخابات یکسان خواهد بود اما با توجه به تفاوت های این دو حوزه در جزئیات اهداف خاصی را نیز تعیین خواهیم کرد.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه جمعیت در راستای انسجام احزاب و گروه های سیاسی اصولگرا در انتخابات آینده فعالیت می کند، ادامه داد: جمعیت رهپویان با آسیب شناسی انتخابات ریاست جمهوری 88 و روند تشکیل شوراها در دوره های قبلی بریا حضور در انتخابات آینده برنامه ریزی می کند.

وی ادامه داد: رهپویان با بررسی شرایط سیاسی موجود و آرایش سیاسی جریان های مختلف مدل پیشنهادی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری در راستای وحدت اصولگرایان ارائه می دهد.

شریعتی افزود: جمعیت رهپویان در حال بررسی گزینه های مختلف نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری است.

وی در خصوص احتمال عدم وحدت اصولگرایان در انتخابات آینده گفت: تا امروز تنها حزب موتلفه اسلامی اعلام کرده که کاندیدایی مستقل در انتخابات آینده خواهد داشت در صورتی که به نظر خود پایبند بماند احتمالا 2 نامزد یا بیشتر از طرف جبهه اصولگرایی در انتخابات آینده معرفی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر پرویز سروری قائم مقام جمعیت رهپویان نیز چندی پیش از بررسی موضوع انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در دفتر سیاسی جمعیت رهپویان مطرح خبرداد و افزود: از سوی دیگر ما به دنبال آسیب شناسی انتخابات گذشته خصوصا ریاست جمهوری هستیم و براساس آن پیشنهاد مدلی مثل 8+7، 5+6 و شورای هماهنگی را ارائه می دهیم،  مدلی که بتواند زمینه وحدت حداکثری بین طیف های اصولگرا را ایجاد کند.

سروری گفته بود: بعد از اینکه مدل آماده شد با تمامی گروه های اصولگرا باب مذاکره را باز خواهیم کرد هرچند شخصا خیلی امیدوار نیستم که بتوانیم به وحدت مطلوبی دست پیدا کنیم.
 

کد خبر 1677905

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =