دانشجویان برتر پیام نور بدون آزمون وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند

یزد - خبرگزاری مهر: مسئول آموزش دانشگاه پیام نور تفت گفت: دانشجویان برتر دانشگاه پیام نور می توانند بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نجم السادات میرکریم زاده اظهار داشت: 10 درصد از دانشجویان برتر مقطع لیسانس می توانند بدون اینکه در کنکور و آزمون شرکت کنند وارد مقطع فوق لیسانس شوند.

وی، ثبت به موقع فارغ التحصیلی این دانشجویان را لازمه ورود آنان به مقطع ارشد دانست و افزود: بدین منظور کارشناسان آموزش دانشگاه پیام نور تفت فقط در یک ماه گذشته فارغ التحصیلی 120 دانشجو را پیگیری و ثبت کرده اند.

میرکریم زاده با اعلام اینکه دانشجویانی می توانند از این سهمیه استفاده کنند که تا 31 تیرماه فارغ التحصیل شده باشند، تاکید کرد: فارغ التحصیلی این عده هم باید تا اول شهریور ماه ثبت شده باشد.

200 استاد حق التدریس با دانشگاه پیام نور تفت همکاری داشتند

کارشناس برنامه ریزی درسی دانشگاه پیام نور مرکز تفت گفت: در ترم گذشته 200 استاد حق التدریس و عضو هیئت علمی با دانشگاه پیام نور تفت همکاری داشته اند.

علی اکبر مطلبی اظهار داشت: 165 نفر از این اساتید مدرک کارشناسی ارشد و 40 نفر هم مدرک دکتری داشته اند.

وی، عزم جدی دانشگاه پیام نور در جذب اساتید با مدرک دکتری را یادآوری و پیش بینی کرد نیمسال اول 92-91 تعداد اساتید با مدرک دکتری دانشگاه پیام نور مرکز تفت به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

وی ارائه بیش از 468 عنوان درسی در ترم گذشته را از جمله فعالیتهای حوزه برنامه ریزی درسی دانشگاه پیام نور تفت اعلام کرد و با اشاره به همکاری اعضای علمی در برنامه ریزی درسی این ترم از همکاری آنان قدردانی کرد.

دانشگاه پیام نور تفت در 40 رشته تحصیلی دانشجو پذیرش می کند

مسئول روابط عموی دانشگاه پیام نور تفت گفت: این دانشگاه امسال در بیش از 40 رشته تحصیلی دانشجوی کارشناسی می گیرد.

علی اکبر دهقانی افزود: حقوق، روانشناسی عمومی، علوم تربیتی آموزش و پرورش پیش دبستانی و دبستانی، علوم تربیتی مدیریت و برنامه ریزی آموزشی، الهیات و معارف اسلامی، علوم قرآن و حدیث، الهیات و معارف اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، حسابداری، کتابداری و اطلاع رسانی،علوم اقتصادی - اقتصاد نظری، مدیریت بازرگانی، مدیریت جهانگردی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مهندسی کشاورزی - ترویج و آموزش کشاورزی، زیست شناسی علوم گیاهی، زیست شناسی عمومی، زمین شناسی، مهندسی منابع طبیعی -محیط زیست و تربیت بدنی و علوم ورزشی از جمله این رشته هاست.

وی با بیان اینکه داوطلبان می توانند برای مهرماه آینده رشته های این مرکز دانشگاهی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند، افزود: دانشگاه پیام نور مرکز تفت علاوه بر کنکور سراسری از طریق فراگیر نیز در این رشته ها دانشجو می گیرد که آزمون آن مهرماه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور مرکز تفت امسال در چهار رشته کارشناسی ارشد هم دانشجو خواهد پذیرفت، تصریح کرد: این رشته ها شامل زبان و ادبیات فارسی، بیوشیمی، ادبیات کودک و نوجوان و علوم قرآن و حدیث است.

1000 پرونده دانشجویی از تفت برای صدور دانشنامه به سازمان مرکزی ارسال شد

کارشناس فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور تفت گفت: دانشگاه پیام نور مرکز تفت طی شش ماه گذشته هزار پرونده دانشجویی را برای صدور دانشنامه به سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور ارسال کرده است.

زکیه شریعتی فر با اشاره به وقفه کوتاه مدت صدور دانشنامه در دانشگاه پیام نور عنوان کرد: با توجه به عزم دانشگاه تلاش می شود پرونده های دانشجویان در اسرع وقت آماده و برای صدور دانشنامه به تهران ارسال شود.

وی، کمبود مدارک فارغ التحصیلی دانشجویان از جمله عدم ثبت سیستمی اطلاعات و تراکم پرونده ها را از مشکلات تاخیر در صدور دانشنامه ها دانست و افزود: در صورت ادامه وحدت رویه سعی می کنیم در کوتاهترین زمان تمام پرونده های فارغ التحصیلی را برای صدور دانشنامه به تهران ارسال کنیم.

فلسفه تشکیل شورای آموزشی، مشارکت حداکثری کارشناسان در مسائل آموزشی

دانشجویان شورای آموزشی دانشگاه پیام نور مرکز تفت تنها برای حل مشکلات آموزشی دانشجویان این مرکز فعال شده است.

مسئول آموزش دانشگاه پیام نور مرکز تفت با اعلام این خبر گفت: شورای آموزشی این مرکز از حدود یک سال پیش فعالیت خود را شروع و در 26 جلسه به بیش از 280 پرونده و مشکل دانشجویی رسیدگی کرده است.

نجم السادات میرکریم زاده با بیان اینکه بیش از 80 درصد موارد مطرح شده در قالب آیین نامه های آموزشی مورد موافقت قرار گرفته است، افزود: با حدود 40 مشکل هم به علت مغایرت با ایین نامه ها مخالفت شده است.

وی ثبت نام و حذف و اضافه خارج از موعد مقرر، لغو عدم مراجعه به مدت یک نیمسال تحصیلی، اصلاح نمره، بررسی مشکلات آموزشی دانشجویان مهمان، انتقالی و شرکت در کلاس، ثبت نام دانشجویان جدید الورود و برنامه ریزی آموزشی را از مهمترین مباحث مطرح شده در جلسات شورای آموزشی این مرکز عنوان کرد و افزود: در جلسات شورای آموزشی مرکز تلاش می شود با رعایت قوانین و مقررات در حد امکان به نفع دانشجویان رای صادر شود.

کد خبر 1677934

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =