مدیر عامل موسسه جهادنصر با بیان اینکه برای هفته دولت 17 پروژه به میزان 55 میلیارد و 340 میلیون تومان آماده بهره برداری است، از ایجاد 9 هزار و 906 شغل با اجرای این پروژه ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ گلابکش ظهر امروز در نشست خبری که در خصوص اجرای طرح 550 هزار هکتاری سفر مقام معظم رهبری به استان خوزستان در سال 75 برگزار شد، یکی از دلایل تغییر اجرای این طرح را محدودیت در تخصیص منابع اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح 550 هزار هکتاری سفر مقام معظم رهبری به استان خوزستان 55.1 درصد عقب ماندگی نسبت به وضعیت مطلوب دارد، ابراز امیدواری کرد که این طرح تا پایان برنامه پنجم توسعه اجرا شود.

مدیرعامل موسسه جهاد نصر در ادامه در خصوص مزایای اجرای کامل طرح مذکور، عنوان کرد: با اجرای کامل این طرح در حدود 9.5 میلیون تن سالانه به تولید محصولات کشاورزی در کشور افزوده خواهد شد.

گلابکش با بیان اینکه با اجرای کامل این طرح 300 هزار شغل در کشور ایجاد خواهد شد که از این میزان 147هزار شغل به صورت مستقیم و 153هزار شغل نیز به صورت غیرمستقیم در کشور به وجود خواهد آمد، گفت: همچنین کشاورزان نیز با اجرای کامل این طرح در حدود 16هزار و 500 میلیارد ریال درآمد خواهند داشت.

به گفته وی، اجرای کامل این طرح موجب ایجاد قطب کشاورزی در منطقه، ساماندهی مهاجرت روستائیان، کاهش حاشیه نشینی شهرها، برقراری امنیت اجتماعی و توسعه شاخص های انسانی خواهد شد.

مدیرعامل موسسه نصر با بیان اینکه اعتبار مصوب برای اجرای این طرح در سال جاری 309 میلیارد تومان است، گفت: با استفاده از ابتکار مهندسی ارزش در کل هزینه های اجرای این طرح 20 درصد صرفه جویی ریالی خواهیم داشت.

گلابکش با بیان اینکه قرار بود از بانک کشاورزی 892 میلیارد ریال اعتبار جهت اجرای این طرح اخذ کنیم که متاسفانه تاکنون به دلیل عدم توانایی در تعیین تضمین مورد نظر نتوانسته ایم از این منابع استفاده کنیم، گفت: در حال حاضر با یک شرکت چینی موافقتنامه ای را به امضا رسانده ایم تا بتوانیم از منابع ارزی آنها برای اجرای این طرح عظیم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه برای هفته دولت 17 پروژه در سطح 21 هزار و 50 هکتار آماده بهره برداری داریم، گفت: میزان هزینه این پروژه بالغ بر 55 میلیارد و 340 میلیون تومان است که اجرای آن موجب ایجاد 4 هزار و 906 شغل غیر مستقیم و 5 هزار شغل مستقیم در کشور خواهد شد.

کد خبر 1677946

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 3 =