باشگاههای فوتبال در گناباد فردمحور هستند

گناباد - خبرگزاری مهر: رئیس هیئت فوتبال گناباد گفت: باشگاههای فوتبال در این شهرستان از پایه درست تشکیل نمی شود، فرد محور هستند و صاحب تشکیلات و هیئت مدیره نیستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا راهواره ظهر چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران در هیئت فوتبال اظهار داشت: شورای راهبردی فوتبال در گناباد شامل 10 نفر است که تمام مسائل فوتبال شهرستان در این شورا به صورت موشکافانه بررسی،تحلیل و تصمیم گیری می شود و تا بحال به نتایج خوبی هم رسیده ایم.

وی افزود: از مهمترین مشکلات حال حاضر فوتبال گناباد مشکل باشگاه و باشگاه داری است که دیگر از باشگاههای قدیمی و سازنده مانند شاهین،عقاب و استقلال اثری نیست همچنین سایر باشگاههای موجود فرد محور هستند و صاحب تشکیلات و هیئت مدیره نیستند.

وی بیان کرد: باشگاههای فوتبال در گناباد از پایه درست تشکیل نمی شود و اساسنامه و تشکیلات منسجمی ندارند.

وی گفت: به باشگاههای موجود ابلاغ شده که چنانچه باشگاهی می خواهد در مسابقات آتی شرکت کند باید از اداره ورزش و جوانان نامه ای مبنی براقدام یا در حال اقدام برای ثبت قانونی باشگاه را برای هیئت فوتبال بیاورند و این موضوع در مسابقات جام حذفی که قبل از ماه رمضان برگزار شد لحاظ شد که این خود باعث می شود باشگاهها قانونی ثبت شوند.

وی افزود: طبق قوانین باید هیئت موسس، هیئت مدیره و مدیرعامل داشته باشند و به این طریق باشگاهها صاحب یک مجموعه توانمند می شوند و از خود محوری خارج می شوند که این اولین قدم خواهد بود که تیم ها و باشگاهها برای پیشرفت و تعالی در فوتبال گام برخواهند داشت.

راهواره ادامه داد: وجود یک فاصله بین بازیکنان توانمند قبل و بازیکنان حال حاضر دومین مشکل فوتبال شهرستان است به طوریکه در فوتبال ما تعدادی بازیکن وجود دارد که در تیم های استانی مطرح هستند و در لیگ های کشور برای تیم شان بازی می کنند که بعد از آن ما دیگر نتوانسته ایم پشتوانه سازی کنیم.

وی افزود: روند پشتوانه سازی قطع  شده که یکی از مهمترین عوامل آن ضعیف بودن باشگاههای ما در پرورش و سرمایه گذاری روی بازیکنان پایه و نخبه و دیگری ضعیف و معیوب بودن سیستم برگزاری مسابقات در رده های نوجوانان و جوانان که علت معیوب بودن آن به برنامه ریزی هیئت استان وهیئت شهرستان بر می گردد.

راهواره گفت: در دوره های گذشته مسابقات رده های پایه حداکثر ظرف مدت 2 هفته برگزار می شد که در این مدت کوتاه هیچ وقت بازیکن ساخته نمی شود ولی با برنامه ریزی که شد برای امسال تیم منتخب در مسابقات استان شرکت خواهد کرد و در مسابقات امسال شهرستان در این دو رده مسابقات بصورت دوره ای و رفت و برگشت برگزار می شود.

وی افزود: مسابقات از حداکثر 2 هفته به 14 هفته افزایش پیدا کرده است و نزدیک به 14هفته بازیکن درگیر مسابقات است.

وی ادامه داد: این یک حرکت اساسی در پشتوانه سازی و بازیکن سازی بود و با این اقدام ما آینده فوتبال شهرستان را تضمین می کنیم به شرطی که در سال های آینده نیز با همکاری و مشارکت خوب باشگاهها این روند ادامه داشته باشد.

رئیس هیئت فوتبال شهرستان گناباد تصریح کرد: در این مدت کوتاه جام حذفی نیز برنامه ریزی و به نحو احسن برگزار شد و بهشیران به قهرمانی رسید.

وی اظهار امیدواری کرد که با تجربیات گذشته و استفاده از تمامی پتانسیل شهرستان در عرصه فوتبال بتواند فوتبال گناباد را که مدت زیادی است با مشکلات و کاستی های زیادی روبرو بوده را به آن جایگاه واقعی خود برساند. 

کد خبر 1677992

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 5 =